105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Napoleona, Stelii

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Napoleona, Stelii

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

15-06-2020 | 10:06

Nad Stawy Milickie Kolejami Dolnośląskimi

KD wraz ze Stawami Milickimi przygotowały specjalną ofertę.


Podróżowanie Kolejami Dolnośląskimi to doskonała okazja na zapoznanie się z atrakcjami turystycznymi naszego regionu. Teraz KD wraz ze Stawami Milickimi przygotowały specjalną ofertę. W ramach jednego biletu podróżni będą mogli dojechać bezpośrednio do Rudy Sułowskiej i podziwiać uroki Doliny Baryczy. Mówi rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak.

Po zakupie biletu Kolei Dolnośląskich do Milicza, pasażerowie mogą bezpłatnie skorzystać z autobusu, który dowiezie ich z milickiego dworca bezpośrednio do Rudy Sułowskiej. Na jej terenie znajduje się kompleks Stawów Milickich.


Odjazd autobusu z Milicza do Rudy Sułowskiej planowany jest na godzinę 9:00. Natomiast powrotne połączenie, dowożące pasażerów do dworca kolejowego w Miliczu, zaplanowane jest na godzinę 17:20. Z powyższych udogodnień będzie można skorzystać zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.
- Jako największy przewoźnik w regionie czujemy się w obowiązku, aby mocno oddziaływać na rzecz odbudowy ruchu turystycznego w regionie. Dlatego w tym sezonie będziemy promować perły krajobrazowe i turystyczne Dolnego Śląska i zarazem pokazywać, że w każdy jego zakątek można bezpiecznie dotrzeć naszymi pociągami - mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. - Chcemy przy współpracy z samorządami i instytucjami kultury zachęcić Dolnoślązaków oraz turystów spoza regionu do odwiedzania największych atrakcji województwa, zapewniając przy tym możliwość dojazdu niemal "pod same drzwi" każdej z nich. Współpraca ze Stawami Milickimi to początek większego projektu, który zaprezentujemy w najbliższym czasie - kończy Rodak.

Malownicze stawy z weekendowymi atrakcjami
Stawy Milickie to jedne z najbardziej malowniczych terenów Dolnego Śląska. Kilometry kanałów wodnych i ścieżek rowerowych otoczone są wysokimi drzewami. Podczas spacerów warto wyposażyć się w lornetki, ponieważ teren Stawów Milickich to największy rezerwat ornitologiczny w Polsce.