105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 lutego 2023 - niedziela Imieniny:

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

DEBIUTANCI PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 lutego 2023 - niedziela Imieniny:

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B - EMISJA CZASOWO WSTRZYMANA *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
05 lutego 2023 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

2020-06-30

Akcja ratownicza na rzece Kwisa

Mężczyzna wpadł do wody przy progu wodnym na rzece Kwisa. Gdyby nie pomoc strażaków ochotników, sam nie wyszedłby na brzeg.


Foto: PSP Bolesławiec

Strażacy ostrzegają, żeby zwracać większą uwagę na to w jakich miejscach wybieramy wypoczynek nad wodą. O tym jak niebezpieczne może być miejsce, które tylko na pozór wygląda bezpiecznie, przekonał się mężczyzna, który wpadł do wody na rzece Kwisa przy stopniu wodnym i nie mógł już samodzielnie wejść z powrotem na kajak.  Jak informuje brygadier Andrzej Śliwowski, komendant powiatowy państwowej straży pożarnej w Bolesławcu, kąpiel przy progu wodnym tylko wydaje się być bezpieczna. W niektórych sytuacjach nie pomoże nam nawet kamizelka ratunkowa.

powiat bolesławiecki #akcjaratunkowa rzeka Kwisa uratowali mężczyznę mężczyzna wpadł do wody próg wodny