105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 marca 2023 - środa Imieniny: Katarzyny, Bogusława

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 marca 2023 - środa Imieniny: Katarzyny, Bogusława

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 marca 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1593588330

Trzy konie zawędrowały sobie na Śnieżkę!!!

Trzy konie z wielopokoleniowej hodowli koni Parkitny w Kowarach zapuściły się aż na Śnieżkę. Właściciel szukał ich od wczoraj.


Trzy konie z wielopokoleniowej hodowli koni Parkitny w Kowarach zapuściły się aż na Śnieżkę. Właściciel szukał ich od wczoraj.

Zwierzęta zauważyli turyści, którzy zgłosili sprawę Straży Karkonoskiego Parku Narodowego. Strażnicy zdołali zapędzić konie w rejon ogrodzenia koło Domu Śląskiego, gdzie bezpiecznie poczekały na właściciela.

Potem była arcyciekawa cała akcja sprowadzenia koni z pomocą konia przewodnika którego trzeba było wwieść wysoko w Karkonosze. Mówi Rafał Parkitny hodowca koni z Kowar.


Hodowla Koni Parkitny, która mieści się u podnóża Śnieżki w Kowarach powstała niemal pół wieku temu w 1956 roku. Założycielami byli Piotr i Anna Parkitni, którzy zaczęli prowadzić gospodarstwo rolne, gdzie hodowane było bydło mleczne. Jednak Bogdan Parkitny, ich syn, jako warunek pozostania na gospodarstwie postawił, że muszą być w nim też konie. I tak się wszystko zaczęło. Obecnie hodowle w coraz większym stopniu przejmuje syn Rafał Parkitny wraz z żoną. Plan hodowlany zakładany jest tutaj na wiele pokoleń, a największa nadzieja pokładana jest w dzieciach. Wiktoria Parkitna i Maksymilian Parkitny od najmłodszych lat mają bezpośredni kontakt z końmi i uczestniczą w życiu stajni.

foto: Karkonoski Park Narodowy