105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 czerwca 2022 - niedziela | Imieniny: Jana, Pawła
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 czerwca 2022 - niedziela | Imieniny: Jana, Pawła

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
26 czerwca 2022 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

02-07-2020 | 13:07

Przebudowa ważnych ulic

Ruszyła kompleksowa przebudowa blisko kilometrowego odcinka drogi w ciągu ulic Słowackiego i Kopernika w Lubaniu.


Przy drodze znajdują się trzy szkoły, do których uczęszcza półtora tysiąca uczniów. Wartość inwestycji to blisko 2,6 mln zł. Mieszkańcy Lubania na modernizacje i przebudowę ulicy Kopernika, głównej arterii miasta czekali ćwierć wieku. Teraz oprócz nowej drogi będzie plac z miejscami parkingowymi. Inwestycja prowadzona jest przez Powiat Lubański. Mówi rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Lubaniu Karol Kusibab.

Droga przez ostanie dziesięć lat była wielokrotnie łatana. Powiat lubański zdobył pieniądze z funduszu budowy dróg samorządowych na remont ulicy Kopernika i Słowackiego.
Zakończono już przebudowę sieci kanalizacyjnych, części sieci wodociągowych oraz gazowych. Prace te prowadzone były przez podmioty zewnętrzne - Lubańskiego Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Polską Spółkę Gazowniczą Sp. z o. o.
Obecnie trwa frezowanie nawierzchni. Pod koniec tego miesiąca na przedmiotowym odcinku rozpoczną się prace polegające na ułożeniu pierwszej warstwy nawietrzni. Przebudowa drogi powiatowej w Lubaniu rozpoczęła się w tamtym roku, a remont ma zakończyć się w sierpniu br.


- Proces ten jest skomplikowany, gdyż w ciągu tej drogi znajdują się centra handlowe, budynki mieszkalne i cztery placówki oświatowe. Za utrudnienia, zaistniałe podczas remontu już dzisiaj chciałbym Państwa serdecznie przeprosić. Na realizację tego zadania pozyskaliśmy kwotę równą 80 procent planowanych kosztów inwestycji, a jej łączny koszt wyniesie niemal 2,6 mln zł. Pozostałe 20 procent pokryje Starostwo Powiatowe - podkreśla Walery Czarnecki, starosta lubański.