105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 maja 2022 - środa | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Anna Tarkota

HIT-TYP
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 maja 2022 - środa | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
25 maja 2022 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

03-07-2020 | 21:07

Prezydent RP na budowie DCS na Polanie Jakuszyckiej

Prezydent Andrzej Duda był dzisiaj na placu budowy sztandarowej inwestycji samorządu Województwa Dolnośląskiego


Prezydent Andrzej Duda był dzisiaj około 19-stej na placu budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej - sztandarowej inwestycji samorządu Województwa Dolnośląskiego. Wartość inwestycji to ponad 140 mln złotych. Marszałek Województwa Dolnośląskiego podziękował Minister Sportu za kolejne wsparcie tym razem kwotą 5 mln zł. Przed placem budowy gdzie odbył się briefing prasowy przyjechało około 300 osób by spotkać sie z Prezydentem RP. Nie brakowało też sympatyków Rafała Trzaskowskiego ale nie było żadnych przykrych incydentów. Prezydent Duda przypomniał, że powstający ośrodek pozwoli na organizację zawodów na poziomie Mistrzostw Świata, czy Mistrzostw Europy.

Prezydent Andrzej Duda przedstawił swój pomysł na przyszłość ekologiczną kraju - prezentując swoją EKO Kartę.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski podkreślił, że Dolnośląskie Centrum Sportu to inwestycja samorządowa. - 140 milionów złotych to całość inwestycji, z tego 30 milionów złotych to dotacja z Ministerstwa Sportu, a dziś pani minister dodatkowo przywiozła pięć milionów złotych, ale myślę, że będziemy rozmawiać o tym, by ta inwestycja była dofinansowana w kwocie 50 milionów złotych - mówił Marszałek Przybylski.

W-ce Minister Edukacji i poseł ziemi jeleniogórskiej Marzena Machałek mówi o gigantycznym znaczeniu tej inwestycji co podkreśliła dzisiejsza wizyta Prezydenta RP.

Zgodnie z planami, Dolnośląskie Centrum Sportu powinno zostać oddane do użytku jesienią 2021 r. Powstaną szatnie, miejsca noclegowe, smarowalnie nart, punkty gastronomiczne, basen, sala sportowa, podziemny parking, boisko z bieżnią, strzelnica biathlonowa i inne elementy sportowej infrastruktury.


#szklarskaporęba #polanajakuszycka #dolnośląskiecentrumsportu #PrezydentRP #marszałekwojewództwadolnośląskiego