105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 lipca 2021 - wtorek | Imieniny: Lilii, Julii, Natalii

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Wehikuł Czasu
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 lipca 2021 - wtorek | Imieniny: Lilii, Julii, Natalii
27 lipca 2021 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

10-07-2020 | 10:07

Wykopali minę przeciwczołgową

Minę przeciwczołgową wykopano podczas prac ziemnych w Jeleniej Górze. Niewybuch został znaleziony w okolicach budynków mieszkalnych na osiedlu Zabobrze.


Zakończyła się akcja saperów z  Boleslawca na ul. Kiepury w Jeleniej Górze.

Przypomnijmy; dzisiaj około godz. 9- tej podczas prac ziemnych  koparka wykopała minę przeciwczołgową.  Z zagrożonego terenu ewakuowano mieszkańców, zamknięto też fragment ulicy Kiepury. Patrol saperów pojawił się na miejscu po godz. 12- tej. Po oględzinach wojennego niewybuchu, zapadła decyzja, że zostanie zdetonowany na dawnym okolicznym poligonie, gdzie zostanie przetransportowany specjalistycznym pojazdem.

Obecnie  ewakuowani mieszkańcy powracają do swoich domów, ulica Kiepry została otwarta dla ruchu.

aktualizacja 14.05

------------------------------------------------

 

Patrol saperski z Bolesławca dotarł na miejsce.   Mina przeciwczołgowa wykopana  dzisiaj podczas prac ziemnych prowadzonych przy ul. Kiepury w Jeleniej Górze, po podjęciu, jeśi zapadnie taka decyzja, niewybuch zostanie przetransortowany na poligon, gdzie zostanie zdetonowany. Na czas akcji ewakuowano mieszkańców pobliskich budynków i zamknięto fragment ul. Kiepury.

aktualizacja 12.30

-----------------------------------------------

Rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców  czterech budynków znajdujących się w bezpośredniej strefie wybuchu miny przeciwczołgowej na Osiedlu Zabobrze w Jeleniej Górze. Przypomnijmy; dzisiaj około godz. 9- tej podczas prac ziemnych prowadzonych na ul. Kiepury wykopany został niewybuch, prawdopodobnie pochodzący z okresu 2 wojny swiatowej. Około godz. 12- tej na miejscu pojawia się saperzy, którzy ostatecznie zdecydują, z jakiego terenu konieczna będzie ewakuacja mieszkańców. Aktualnie zamknięty dla ruchu jest fragment ul. Kiepury w okolicach nr 73, 77, 79. Teren zabezpieczają służby.

aktuaizacja 11.30

-------------------------------------------

W tej chwili prowadzona jest eawuacja pracowników z placu budowy. Do czasu przyjazdu saperów, teren zabezpiecza policja i straż pożarna, mówi Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze

Saperzy pojawia się na miejscu około godz. 12- tej. Wtedy tez zostanie podjęta akcja wydobycia niewybuchu, Poprzedzi ją ewakuacja mieszkańców z zagrożonej wybuchem strefy.

Zdjęcia