105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 maja 2022 - czwartek | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Zbigniew Deka

Raport Regionalny
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 maja 2022 - czwartek | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
19 maja 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

20-07-2020 | 10:07

Zamiast 4 WORD-ów będzie DORD

Konieczność ograniczenia kosztów funkcjonowania oraz usprawnienie zarządzania - to podstawowy przyczyny połączenia czterech WORD-ów


Marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski, ogłosił w poniedziałek, że cztery dolnośląskie ośrodki ruchu drogowego połączą się w jeden. Zapewnia, że kursanci nie odczują tej zmiany.

Konieczność ograniczenia kosztów funkcjonowania oraz usprawnienie zarządzania - to podstawowy przyczyny połączenia czterech Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego na Dolnym Śląsku w Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego z siedzibą we Wrocławiu oraz w jego oddziałach w Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Legnicy. Ta nowa struktura ma zacząć działać od września. Przede wszystkim urząd marszałkowski chciał uniknąć sytuacji, w której któryś z ośrodków musiałby zostać zlikwidowany. Gdyby nie pożyczka z innego WORD-u, epidemicznej kwarantanny nie przetrwałby wałbrzyski ośrodek. Mówi w-ce przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marek Obrębalski z Bezpartyjnych Samorządowców.

Obecnie na terenie województwa dolnośląskiego funkcjonują Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze (z oddziałami terenowymi w Bolesławcu, Głogowie, Kamiennej Górze i Miliczu), Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy (z oddziałami terenowymi w Lubinie i Lubaniu), Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu (z oddziałami terenowymi w Kłodzku i Świdnicy), a także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Wrocławiu (z oddziałami terenowych w Oleśnicy i Oławie).

– W związku z koniecznością ograniczenia kosztów funkcjonowania podmiotów prowadzących egzaminy na prawo jazdy, w szczególności poprzez dokonanie zmian organizacyjno-kadrowych oraz usprawnienia zarządzania jednostkami, a także w celu ujednolicenia procedur i ułatwienia uzyskiwania prawa jazdy zasadne jest scalenie wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego poprzez połączenie WORD w Jeleniej Górze, WORD w Legnicy, WORD w Wałbrzychu i włączenia tych ośrodków wraz z ich majątkami, pracownikami i strukturami organizacyjnymi w strukturę Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu z oddziałami terenowymi w Bolesławcu, Głogowie, Jeleniej Górze, Kamiennej Górze, Kłodzku, Legnicy, Lubaniu, Lubinie, Miliczu, Oleśnicy, Oławie, Świdnicy, Wałbrzychu – wyjaśniono w uzasadnieniu do projektu uchwały którą Sejmik przyjął w poprzednim tygodniu. Mówi w-ce Marszałek Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda z Bezpartyjnych Samorządowców.