105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 października 2021 - piątek | Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 października 2021 - piątek | Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
22 października 2021 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

22-07-2020 | 08:07

Halina Ołdakowska nową dyrektor Opery Wrocławskiej

Zaprezentowana przez Halinę Ołdakowską wizja zarządzania i działalności placówki kulturalnej była najbardziej przekonująca dla komisji konkursowej.


Marszałek Dolnego Śląska, Cezary Przybylski przedstawił dzisiaj zwyciężczynię konkursu na to stanowisko. Poznaliśmy również koncepcję zarządzania Operą Wrocławską. Do konkursu na to stanowisko przystąpiło 15 kandydatów. Zaprezentowana przez Halinę Ołdakowską wizja zarządzania i działalności placówki kulturalnej była najbardziej przekonująca dla komisji konkursowej. Kandydatka udowodniła, że jej plany, a także umiejętności organizatorsko-menadżerskie i doświadczenie zawodowe dają najlepsze perspektywy rozwoju Opery Wrocławskiej. Mówi Marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców.

Halina Ołdakowska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończyła także program MBA Business Trends w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.
Nowa dyrektor Opery ma bogate doświadczenie związane z biznesem, zarządzaniem, promocją instytucji i wydarzeń kulturalnych. Przez ostatnie 14 lat pełniła funkcję z-cy dyrektora NFM, gdzie odpowiadała za zarządzanie projektami i współpracę z partnerami strategicznymi.

- Po rekomendacji komisji konkursowej powołałem Panią Halinę Ołdakowską na stanowisko dyrektora Opery Wrocławskiej. Zwyciężczyni konkursu posiada niezbędną wiedzą do kierowania operą, o czym świadczy jej bogate wykształcenie. To doświadczony manager kultury - mówi marszałek Cezary Przybylski, Bezpartyjni Samorządowcy.

- Opera Wrocławska to niezwykle ważna instytucja kulturalna, perełka i wizytówka nie tylko Wrocławia, ale również całego Dolnego Śląska. Chcę, aby pełniła funkcję kulturalnego ambasadora tego regionu również poza granicami Polski. Zależy mi na świeżym i nowoczesnym podejściu do Oper, zarówno od strony artystycznej, jak i zarządczej - mówi Halina Ołdakowska.

Nowa dyrektor zaprosiła do współpracy światowej sławy barytona Mariusza Kwietnia, który będzie pełnić funkcję dyrektora artystycznego.

- Moim celem jest wykorzystanie doświadczenia zdobytego podczas ćwierć wieku kariery artystycznej na wszystkich scenach świata. Przed nami w Operze Wrocławskiej powrót do korzeni, przywrócenie śpiewakowi wagi, która z czasem została zatracona. Planujemy współpracę z młodymi artystami z Polski i ze świata. Jesienią zamierzamy kontynuować pracę Opery zatrzymaną wcześniej przez sytuację epidemiczną, wzbogacając ją o nowy cykl koncertów. Pracujemy już również nad nowym repertuarem i premierami na 2021 rok - zaznacza nowy dyrektor artystyczny Mariusz Kwiecień.

Stanowisko dyrektora muzycznego obejmie uznany dyrygent Bassem Akiki.

- Operę Wrocławską noszę w sercu, to tutaj stawiałem swoje pierwsze artystyczne kroki, debiutowałem jako dyrygent i pracowałem przez siedem lat. Przez kolejnych siedem lat współpracowałem z różnymi teatrami na całym świecie. Mam świadomość, że w teatrze operowym "czasem rządzi muzyka" i na pewno będziemy o tym we Wrocławiu pamiętać. Przed laty wielcy kompozytorzy pisali specjalnie dla Opery Wrocławskiej. Teraz nawiążemy do tej tradycji i będziemy ją kontynuować w nowej odsłonie - zapowiada Bassem Akiki.

Konkurs na stanowisko nowego dyrektora Opery Wrocławskiej ogłoszono jeszcze w grudniu. Z uwagi na epidemię koronawirusa jego rozstrzygnięcie zostało przesunięte o ponad dwa miesiące. Zwyciężczynię wyłoniono 2 czerwca decyzją komisji konkursowej.