105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
10 sierpnia 2022 - środa | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Top20 Hip-Hop
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
10 sierpnia 2022 - środa | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
10 sierpnia 2022 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

24-08-2020 | 15:08

Podejrzany o kopanie w brzuch ciężarnej konkubiny

Tymczasowe aresztowanie podejrzanego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem wobec ciężarnej kobiety, skutkiem czego doszło do poronienia ciąży.


Prokurator Rejonowy w Lwówku Śląskim skierował do Sądu skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem wobec ciężarnej kobiety, skutkiem czego doszło do poronienia ciąży.


W wyniku czynności procesowych, w tym sekcji szczątków płodu, zatrzymano Sylwestra C., któremu prokurator postawił zarzut, że w okresie od lipca 2018 r. do 17 sierpnia 2020 r., w Lwówku Śląskim, Granicach oraz na terenie Republiki Niderlandów, znęcał się fizycznie i psychicznie, nad konkubiną Moniką W., w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, w trakcie których  pokrzywdzoną wyzywał,  poniżał, groził jej pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała a także kopał i uderzał po całym ciele, twarzy, szarpał za włosy, dusił  oraz kopał w brzuch, również w okresie, kiedy była  brzemienna, co połączone było ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa. W grudniu poprzedniego roku, kopnięciem w brzuch  spowodował przerwanie nie krótszej niż 16 tygodniowej  ciąży. Podejrzany w toku przesłuchania w prokuraturze nie przyznał się do zarzuconego czynu.  Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim zastosował środek zapobiegawczy tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy . Zarzucany podejrzanemu czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.