105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Napoleona, Stelii
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Napoleona, Stelii

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

27-08-2020 | 19:08

O bezpiecznym upadaniu - książka mistrza judo!

Jeden z najwybitniejszych polskich judoków w historii Rafał Kubacki, jest na ukończeniu książki dotyczącej "Teacher Ball UKEMI"


Jeden z najwybitniejszych polskich judoków w historii Rafał Kubacki, który obecnie jest wykładowcą na wrocławskiej AWF jest na ukończeniu książki dotyczącej "Teacher Ball UKEMI" - czyli szkoły bezpiecznego upadania. Dotychczas pilotażowe treningi prowadzone były w kilku polskich miastach min we Wrocławiu i Jeleniej Górze. "Uważam, że to znakomity projekt skierowany przede wszystkim do przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Przyswojenie w tym wieku umiejętności bezpiecznego upadania sprawia, że pozostaje to już do końca życia na „twardym dysku” w głowach naszych dzieci. I nie chodzi tylko o judo, o sport, tylko o wiele sytuacji z życia wziętych – mówi 2-krotny Mistrz Świata. Książka która jest już na ukończeniu powstała przy współpracy z Mirosławem Bołociuchem z Jeleniogórskiego Centrum Ju Jitsu.

Szkoła Bezpiecznego Upadania UKEMI jest doskonałą profilaktyką przeciwko urazom w sytuacji upadków i zderzeń z różnymi przedmiotami. To program nauczania właściwej amortyzacji i pokonywania własnych barier ruchowych. Powstał on w wyniku obserwacji zachowań dzieci w szkołach podczas zajęć w-f, zabaw na przerwach między lekcjami i różnych form aktywności pozaszkolnej, jak np. gra w piłkę nożną, sporty walki, jazda na łyżwach, nartach, rowerze czy podczas uprawiania jeździectwa. Upadki cechują każdą z tych form dziecięcej aktywności. Zadaniem programu jest sprawienie, by upadki dzieci były zawsze bezpieczne.

Zdjęcia


#rafałkubacki #książka #teacherbalukemi #mirekbołociuch