105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 października 2020 - wtorek | Imieniny: Iwony, Sabiny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Best of
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 października 2020 - wtorek | Imieniny: Iwony, Sabiny
27 października 2020 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

11-09-2020 | 13:09

Mieszkanie Plus w Zgorzelcu już niebawem w budowie

Spółka PFR Nieruchomości poszukuje wykonawcy osiedla przy ul. Lubańskiej. Termin składania ofert upływa 7 października


Mieszkanie Plus w Zgorzelcu już niebawem w budowie. Spółka PFR Nieruchomości poszukuje wykonawcy osiedla przy ul. Lubańskiej. Termin składania ofert upływa 7 października o godzinie 12.00. Budowa może ruszyć wiosną przyszłego roku. Inwestycję realizują spółka PFR Nieruchomości i miasto Zgorzelec, które przekazało na ten cel teren sąsiadujący z halą PGE Turów Arena przy ul. Lubańskiej. Powstanie tam małe osiedle z infrastrukturą towarzyszącą. Tworzyć je będzie pięć wielorodzinnych budynków mieszkalnych: cztery 5-kondygnacyjne i jeden 4-kondygnacyjny, prostych w formie i wkomponowanych w zielone otoczenie. Pomieszczą one 221 lokali mieszkalnych, których łączna powierzchnia użytkowa to 11 tys. 372 m2. Mówi rzecznik prasowy PFR Nieruchomości Ewa Syta.

Projekt zgorzeleckiego osiedla opracowano w pracowni S.A.M.I. Architekci.
Zgodnie z założeniami osiedle ma odpowiadać współczesnym standardom. Będzie więc pozbawione barier architektonicznych, czyli przyjazne dla rodzin z małymi dziećmi, osób starszych i niepełnosprawnych, a wykreowana przez projektantów, kameralna i funkcjonalna osiedlowa przestrzeń z niewielkim placem zabaw, miejscami parkingowymi i zielonymi terenami rekreacyjnymi, będzie sprzyjać nawiązywaniu sąsiedzkich kontaktów.

Decyzja o przystąpieniu do rynkowego wariantu rządowego programu budowy mieszkań zapadła w 2017 roku. Podejmując ją, burmistrz Rafał Gronicz kierował się analizami lokalnego rynku mieszkaniowego i potrzebami mieszkaniowymi osób związanych zawodowo z naszym miastem i jego okolicami, w tym z sąsiednim Görlitz. "Zależy mi na ofercie mieszkaniowej, która zachęci wyjeżdżających na studia do powrotu do Zgorzelca, a pracujących w naszym mieście i okolicach - do osiedlania się tu na stałe" - wyjaśniał burmistrz, który program budowy mieszkań "Mieszkanie w Zgorzelcu" uczynił jednym z punktów swojego programu wyborczego w 2018 roku. Badania ankietowe przeprowadzone pod koniec 2017 roku potwierdziły trafność decyzji o przystąpieniu do współpracy z PFR Nieruchomości. Zainteresowanie najmem bądź najmem z opcją stopniowego dochodzenia do własności zadeklarowało wiele osób, wśród których nie brakowało młodych rodzin i osób, które myślą o usamodzielnieniu.

#zgorzelec #mieszkanieplus