105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 października 2021 - czwartek | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

Tylko polskie przeboje!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 października 2021 - czwartek | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
21 października 2021 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

12-09-2020 | 11:09

Czy Góry Izerskie zostaną odcięte przez PKP PLK

Dwa przejazdy i zarazem przejścia kolejowe przy Polanie Jakuszyckiej mogą zostać w listopadzie zamknięte szlabanem na kłódkę.


Oznacza to praktycznie likwidację dojazdu do stacji turystycznej Orle, czy np przejazdu obok budowanego Dolnośląskiego Centrum Sportu. PKP PLK poinformowały gminy, że w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju w terenie mogą pozostać jedynie przejazdy kolejowo-drogowe kategorii A-D na skrzyżowaniach z drogami mającymi status drogi publicznej. Te które przecinają tory w Szklarskiej Porębie Jakuszycach takimi nie są. Przejazdy kolejowo-drogowe i przejścia zlokalizowane na drogach niepublicznych mogą istnieć tylko jako przejazd użytku niepublicznego na podstawie umowy zawartej pomiędzy PKP i użytkownikiem takiego przejazdu np. w tym wypadku gminą Szklarska Poręba.
Stanisław Kornafel z Towarzystwa Izerskiego mówi, że zamknięcie przejazdów sprawi, że ludzie zaczną wchodzić na szlaki przez tory, poza przejściami, a ruch pojazdów do Orla zostanie sparaliżowany.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały gminy, że w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii. W terenie mogą pozostać jedynie przejazdy kolejowo-drogowe kategorii A-D na skrzyżowaniach z drogami mającymi status drogi publicznej.

Jednocześnie PKP poinformowało, że zgodnie z § 12 rozporządzenia, przejazdy kolejowo-drogowe i przejścia zlokalizowane na drogach wewnętrznych mogą istnieć tylko jako przejazd użytku niepublicznego kategorii F na podstawie umowy zawartej pomiędzy PKP i użytkownikiem takiego przejazdu.