105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 maja 2022 - środa | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

TOP30.PL - NON STOP
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 maja 2022 - środa | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
18 maja 2022 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

12-09-2020 | 11:09

Czy Góry Izerskie zostaną odcięte przez PKP PLK

Dwa przejazdy i zarazem przejścia kolejowe przy Polanie Jakuszyckiej mogą zostać w listopadzie zamknięte szlabanem na kłódkę.


Oznacza to praktycznie likwidację dojazdu do stacji turystycznej Orle, czy np przejazdu obok budowanego Dolnośląskiego Centrum Sportu. PKP PLK poinformowały gminy, że w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju w terenie mogą pozostać jedynie przejazdy kolejowo-drogowe kategorii A-D na skrzyżowaniach z drogami mającymi status drogi publicznej. Te które przecinają tory w Szklarskiej Porębie Jakuszycach takimi nie są. Przejazdy kolejowo-drogowe i przejścia zlokalizowane na drogach niepublicznych mogą istnieć tylko jako przejazd użytku niepublicznego na podstawie umowy zawartej pomiędzy PKP i użytkownikiem takiego przejazdu np. w tym wypadku gminą Szklarska Poręba.
Stanisław Kornafel z Towarzystwa Izerskiego mówi, że zamknięcie przejazdów sprawi, że ludzie zaczną wchodzić na szlaki przez tory, poza przejściami, a ruch pojazdów do Orla zostanie sparaliżowany.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały gminy, że w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii. W terenie mogą pozostać jedynie przejazdy kolejowo-drogowe kategorii A-D na skrzyżowaniach z drogami mającymi status drogi publicznej.

Jednocześnie PKP poinformowało, że zgodnie z § 12 rozporządzenia, przejazdy kolejowo-drogowe i przejścia zlokalizowane na drogach wewnętrznych mogą istnieć tylko jako przejazd użytku niepublicznego kategorii F na podstawie umowy zawartej pomiędzy PKP i użytkownikiem takiego przejazdu.