105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 listopada 2021 - piątek | Imieniny: Delfiny, Sylwestra, Konrada

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 listopada 2021 - piątek | Imieniny: Delfiny, Sylwestra, Konrada

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
26 listopada 2021 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

22-09-2020 | 16:09

Ponad 716 tysięcy złotych na wymianę źródeł ciepła

Środki finansowe przeznaczone będą na dotacje dla mieszkańców, dzięki nim uda się wymienić 147 przestarzałych źródeł ciepła.


W oddziale Biura WFOŚiGW we Wrocławiu w Jeleniej Górze Pełnomocnik Zarządu Anna Korneć – Bartkiewicz oraz Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak podpisali dziś umowę, na mocy której Miasto Jelenia Góra otrzyma z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ponad 716 tyś. zł. Środki finansowe przeznaczone będą na dotacje dla mieszkańców, dzięki nim uda się wymienić 147 przestarzałych źródeł ciepła.

„Niezmiernie cieszy mnie fakt, że dzięki wsparciu WFOŚiGW we Wrocławiu mieszkańcy naszego miasta otrzymają wsparcie finansowe. Fundusz poprzez realizację programu „Czyste Powietrze” dofinansowuje wymianę źródeł ciepła w domkach jednorodzinnych a teraz dzięki temu, że udało się nawiązać współpracę z władzami miasta również mieszkańcy domów wielorodzinnych będą mogli uzyskać wsparcie finansowe na wymianę przestarzałego pieca.” – mówi Anna Korneć – Bartkiewicz, Pełnomocnik Zarządu. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przekazał pieniądze na realizację zadań z Programu Priorytetowego ”Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego edycja II ”. Anna Korneć – Bartkiewicz dodaje, że „Fundusz rozpoczął już realizację III edycji programu, który ma szczególnie preferencyjne warunki dla gmin uzdrowiskowych. Liczę na to, że Miasto Jelenia Góra niebawem złoży kolejny wniosek o pozyskanie środków dla mieszkańców Cieplic. Jakość powietrza w Cieplicach jest szczególnie ważna za względu na uzdrowiskowy charakter tej dzielnicy a koszty wymiany pieca są wciąż dużym wydatkiem dla przeciętnego gospodarstwa domowego. Dotacja dla mieszkańców jest tu niezmiernie ważna.”