105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 marca 2023 - wtorek Imieniny: Lubomira, Benedykta

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Anna Tarkota

HIT-TYP

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 marca 2023 - wtorek Imieniny: Lubomira, Benedykta

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
21 marca 2023 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1600942207

Czy powstanie Dolnośląskie Muzeum Literatury?

'Czekam na konkretną propozycję z Urzędu Marszałkowskiego dotyczącą tego pomysłu" - mówi Prezydent Jeleniej Góry.


'Czekam na konkretną propozycję z Urzędu Marszałkowskiego dotyczącą pomysłu połączenia Muzeum Miejskiego 'Dom Gerharta Hauptmanna' z oddziałem Muzeum Karkonoskiego w Szklarskiej Porębie 'Dom Carla i Gerharta Hauptmannów' i stworzenia Dolnośląskiego Muzeum Literatury" - powiedział nam dzisiaj Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. Placówka ta miałaby być współfinansowana przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego i Miasto Jelenia Góra. Taki pomysł proponuje  w-ce Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marek Obrębalski z Bezpartyjnych Samorządowców. "Jestem otwarty na tą koncepcję i czekam na spotkanie" - mówi Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Przypomnijmy, że wczoraj jeleniogórscy radni podjęli uchwałę intencyjną o zamiarze połączenia Muzeum Przyrodniczego i Muzeum Miejskiego 'Dom Gerharta Hauptmanna'. Ten pomysł budzi jednak dużo kontrowersji no ale jak słyszeliśmy klamka jeszcze nie zapadła czekamy na spotkanie Prezydenta Jeleniej Góry z w-ce Przewodniczącym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

#szklarskaporęba #łączeniemuzeów #dolnośląskiemuzeumliteratury #domgerhartahauptmanna #jagniątków