105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Leona, Ireneusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Budzimy Przebojowo!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Leona, Ireneusza

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

13-11-2020 | 13:11

Ważą się losy Jarmarku Bożonarodzeniowego w Görlitz

Ostateczne decyzje w sprawie jarmarku radni miejscy Görlitz i burmistrz Ursu podejmą pod koniec listopada.


Ważą się losy tegorocznej edycji tradycyjnego Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Görlitz. Nie odbędzie się tam również nowy świąteczny jarmark na Placu Pocztowym. Wszystko przez epidemię, która nie daje o sobie zapomnieć.

O korekcie görlitzkiego kalendarium wydarzeń poinformował organizator wydarzenia, spółka Görlitzer Kulturservice. Sytuacja epidemiczna rozwija się bardzo dynamicznie i wiele wskazuje na to, że także opracowany jakiś czas temu plan awaryjny może okazać się niemożliwy do realizacji. Zakłada on zorganizowanie jarmarku w okrojonej formie, na ogrodzonym i świątecznie iluminowanym terenie w środkowej części Górnego Rynku (Obermarkt). Mogłoby tam przebywać jednocześnie do 250 odwiedzających, do dyspozycji których byłoby kilka stoisk gastronomicznych i ewentualnie cieszące się popularnością lodowisko.


Nie wiadomo jednak, czy w grudniu realizacja tego pomysłu będzie możliwa. Jeśli nie, spółka dołoży starań, aby brak tradycyjnego jarmarku świątecznego zrekompensować mieszkańcom Görlitz i odwiedzającym miasto gościom odświętną iluminacją i dekoracjami, które umilą czas Bożego Narodzenia i zbudują świąteczny klimat w mieście. O świątecznych tradycjach przypomni też piękne, żywe drzewko, które jak co roku stanie na Dolnym Rynku (Untermarkt). Zawiśnie na nim blisko setka ozdób inspirowanych pakunkami z prezentami i trzysta lampek, które ją pięknie rozświetlą.


Ostateczne decyzje w sprawie jarmarku radni miejscy Görlitz i burmistrz Ursu podejmą pod koniec listopada. Kluczowe dla ich postanowienia będą informacje o dobowym przyroście zakażeń, na podstawie których w Saksonii mogą zmienić się rozporządzenia określające obostrzenia epidemiczne.