105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Marianny, Marcelina, Piotra

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Raport Regionalny

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Marianny, Marcelina, Piotra

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 czerwca 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1605705173

Śmieciowe 'skarby Bałtyku'

Najciekawsze śmieciowe 'skarby' można oglądać od dzisiaj na plenerowej wystawie w Jeleniej Górze. Wystawa jest częścią kampanii #mniejplastiku.


Śmieciowe 'skarby Bałtyku' na wystawie na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.
Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, zastygła pianka poliuretanowa - każdy śmieć może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe 'skarby' można oglądać od dzisiaj na plenerowej wystawie w Jeleniej Górze. Wystawa jest częścią kampanii #mniejplastiku.
Jednym z elementów była wyjątkowa akcja 'Bałtycka Odyseja', w ramach której wolontariusze z całej Polski posprzątali plaże wzdłuż całego polskiego wybrzeża od Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej. 'Przeraża ilość śmieci na plaży. Każda rzecz ma swoją historię i kiedyś komuś służyła. A teraz jest dowodem dewastacji, jakiej poddajemy nasz świat i 'wiadomością' dla przyszłych pokoleń, że ich los nic nas nie obchodzi - mówi ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, inicjator Bałtyckiej Odysei.

W styczniu przyszłego roku ruszy akcja Górska Odyseja. Tym razem celem akcji będzie przejście i posprzątanie pasm górskich wzdłuż południowej granicy Polski - od Ustrzyk Górnych do Świeradowa Zdrój. W okolice Jeleniej Góry 'Górska Odyseja zawita we wrześniu 2021 r.