105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 czerwca 2022 - środa | Imieniny: Piotra, Pawła

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Budzimy Przebojowo!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 czerwca 2022 - środa | Imieniny: Piotra, Pawła

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
29 czerwca 2022 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

25-11-2020 | 20:11

Owocne Forum Kooperacji Firm on-line

Digitalizacja w biznesie - wyzwania i potencjał, to główny temat zakończonego dzisiaj (25.11.20) 27. Polsko-Niemiecko- Czeskiego Forum Kooperacji Firm.


Jak ważnym zagadnieniem w dzisiejszych czasach jest digitalizacja oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii podkreśliła forma odbywania się tegorocznego Forum. Wydarzenie pierwszy raz w historii odbyło się online. Przeniesienie formuły wydarzenia z tradycyjnej formy do sieci wynikało z obowiązujących ograniczeń z powodu pandemii. Pomimo niesprzyjających okoliczności idea budowania i zacieśniania relacji biznesowych przedsiębiorców trzech państw została kontynuowana przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego.- Tegoroczne doświadczenia przekuwamy w atut - mówi prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Hubert Papaj - chcemy w kolejnych edycjach organizować część konferencji z osobistym udziałem i część dla tych, którzy zechcą wziąć w niej udział zdalnie, łącznie z możliwością spotkań przedsiębiorców. Mam przyjemność potwierdzić, że w przyszłym roku zorganizujemy 28 forum kooperacji firm.

- Przedsiębiorstwa stoją dziś u progu wielkich zmian, a towarzysząca nam od początku roku pandemia dodatkowo je przyspiesza. Przenieśliśmy dużą część naszych aktywności do sieci i wygląda na to, że musimy nauczyć się funkcjonować w tych realiach na dłużej - mówi marszałek Cezary Przybylski.
- Jako samorząd województwa wychodzimy naprzeciw nowym wyzwaniom, a także potrzebom przedsiębiorców. Wspieramy dolnośląski biznes finansowo w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego, a także organizacyjnie uczestnicząc w takich wydarzeniach jak to. Wiemy, że silni przedsiębiorcy to silny Dolny Śląsk - dodaje Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Wydarzenie zostało podzielone na dwie części - seminaryjną oraz giełdę kooperacyjną. W pierwszej części został zaprezentowany, przygotowany przez KARR, we współpracy z Saksońską Agencją Wspierania Gospodarki, Atlas kompetencji. Ułatwi on kojarzenie firm z pogranicza Polski, Niemiec i Czech. Następnie eksperci w formie webinariów omówili tematy m.in. zastosowania nowoczesnych technologii ICT w logistyce ostatniej mili oraz redukcji kosztów produkcji poprzez doposażenie urządzeń w systemy monitorowania. Poruszono również ważny aspekt zarządzania bezpieczeństwem cybernetycznym w firmie oraz jakie działania podejmować przeciw wyciekom danych.
Jednak Forum, jak podkreślają przedsiębiorcy to okazja nie tylko do spotkań i wzięcia udziału w wykładach, ale tez nawiązania kontaktów biznesowych. - Niektóre kontakty z poprzednich edycji procentują kontraktami, które realizujemy od kilkunastu lat - mówi przedsiębiorca Łukasz Ryba. - To bez wątpienia korzyść, ale udział w wykładach i spotkaniach też ułatwia rozwój.

W tym roku formuła wydarzenia zmieniła sposób organizacji giełdy kooperacyjnej B2B. Uczestnikom została udostępniona możliwość wyboru partnerów do rozmów poprzez internetowy system kojarzenia firm. Dzięki utworzonemu katalogowi firm w wersji elektronicznej i indywidualnemu harmonogramowi spotkań, przedsiębiorcy nawiązywali kontakt między sobą we własnym zakresie. Udział w spotkaniach wzięło blisko 100 przedstawicieli firm. Dzięki temu odbyło się prawie 180 rozmów. To pokazuje jak ważna jest organizacja tego typu wydarzeń, która daje możliwość budowania nowych relacji biznesowych.

Organizatorem forum była Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego we współpracy z Saksońską Agencją Wspierania Gospodarki oraz Powiatową Izbą Gospodarczą w Jabloncu nad Nysą.

Forum zostało zrealizowane w ramach projektu "DigiNetPolSax - Digitalizacja na rzecz wspólnego obszaru gospodarczego", który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Zdjęcia