105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Napoleona, Stelii

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Napoleona, Stelii

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

04-12-2020 | 12:12

Zmarł Jacek Włodyga

W wieku 81 lat zmarł Jacek Włodyga, były skoczek narciarski i konstruktor skoczni narciarskich i wieloletni starosta powiatu jeleniogórskiego


Nieoficjalne ustalenia wskazują na to, że przyczyną śmierci był koronawirus. To właśnie Jacek Włodyga jest autorem profili obiektów w Austrii, Zakopanem, Karpaczu czy w Wiśle. Wspomina go Maciej Gałęski wieloletni radny powiatu jeleniogórskiego.Jacek Tadeusz Włodyga (ur. 10 czerwca 1939 we Lwowie, zm. 3 grudnia 2020 – samorządowiec, skoczek narciarski i konstruktor skoczni, inżynier sanitarny.

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Startował w różnych zawodach narciarskich. Zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w skokach narciarskich w kategorii juniorów.

Po zakończeniu kariery zajął się projektowaniem skoczni. Był autorem projektów profili skoczni w Austrii, Zakopanem, Karpaczu i Wiśle. Członek Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego, Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Przez 12 lat pełnił funkcję starosty jeleniogórskiego. W roku 2008 otrzymał nagrodę Centrum im. Adama Smitha 'Najbardziej Podziwiany Starosta 2008 r..

Uhonorowany Nagrodą II Stopnia Ministra Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa za pracę 'Technologia biodegradacji zanieczyszczeń organicznych emitowanych w procesach formowania płyt wiórowych w pełnej skali przemysłowej”.