105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 maja 2022 - środa | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Budzimy Przebojowo!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 maja 2022 - środa | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
18 maja 2022 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

13-12-2020 | 11:12

Przysięga nowych terytorialsów

Ponad 50 żołnierzy 10 Świętokrzyskiej i 16 Dolnośląskiej Brygady OT wypowiedzieli słowa roty przysięgi „Ja żołnierz Wojska Polskiego, Przysięgam!


W sobotę  12 grudnia ponad 50 żołnierzy 10 Świętokrzyskiej i 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej z satysfakcją i dumą wypowiedzieli słowa roty przysięgi „Ja żołnierz Wojska Polskiego, Przysięgam !!!”. Uroczystość z powodu zagrożenia epidemiologicznego została przeprowadzona w warunkach wzmożonego bezpieczeństwa sanitarnego, z ograniczoną liczbą gości na terenie jednostki wojskowej 10 Brygady Kawalerii Pancernej.10 BKPanc wystawiła również poczet ze sztandarem oraz kompanię reprezentacyjną. Mówi kpt. Renata Mycio rzecznik prasowy dolnośląskich terytorialsów.

Wszyscy w piątek 11.12.2020. zakończyli poligonowe szkolenie przygotowawcze i po przysiędze, która odbyła się dzień później, rozpoczęli 3 letnią naukę.  Od teraz będą uzupełniać swoją wiedzę wojskową w systemie rotacyjnym i e-learningowym. Zajęcia stacjonarne odbywać się będą w weekendy, raz w miesiącu. Oczywiście walka z koronawirusem może wymusić zmiany w zaplanowanych działaniach.   

16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej przeznaczona jest do prowadzenia działań w Stałym Rejonie Odpowiedzialności - we współdziałaniu z pozamilitarnymi ogniwami systemu obronności państwa – realizując zadania zabezpieczenia swobody manewru wojsk operacyjnych oraz sił sojuszniczych. Przeznaczona jest również do udziału w akcjach ewakuacji ludności cywilnej, zwalczaniu skutków katastrof, klęsk żywiołowych a także ataków terrorystycznych.

W tegorocznym zagrożeniu wywołanym pandemią koronawirusa Dolnośląscy Terytorialsi stanęli na pierwszej linii waliki z COVID 19. Każdego dnia realizując operacje: ODPORNA WIOSNA oraz TRWAŁA ODPORNOŚĆ nie ustają w walce z wirusem, wspierając społeczeństwo województwa Dolnośląskiego.

Na co dzień żołnierze wspierają służbę zdrowia, policję, stacje sanitarno - epidemiologiczne i inne instytucje, gdzie pomoc wojska podczas pandemii jest niezbędna. Ponadto uczestniczą w działaniach związanych ze wsparciem seniorów, osób samotnych i kombatantów.