105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 października 2021 - wtorek | Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 października 2021 - wtorek | Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
19 października 2021 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

04-01-2021 | 14:01

3 warianty przeprowadzenia 45 Biegu Piastów

Prawdopodobnie organizacja 45 Biegu Piastów w pierwszy weekend marca według sprawdzonych wzorów z ostatnich lat, będzie nierealna przez pandemię koronawirusa.


foto: Bieg Piastów

Dlatego też organizatorzy przygotowują się do przeprowadzenia tej imprezy w 3 różnych wariantach awaryjnych. Jednocześnie zapewniają, że poczynią wszelkie starania, by zapewnić uczestnikom udział w Biegu Piastów w bezpiecznych warunkach i w zgodzie z obowiązującym stanem prawnym. Mówi członek zarządu Stowarzyszenia Bieg Piastów Leszek Kosiorowski.

Trzeci wariant - Hybrydowy, to wspólne bieganie jednej grupy (np. 150 osób), a pozostałe osoby indywidualnie według wariantu Solo.

Oto 3 warianty organizacyjne, które brane są pod uwagę na przeprowadzenie 45 Biegu Piastów:

1. Covidowy.
Podobny do zastosowanego podczas organizacji Letniego Biegu Piastów i Rowerowego Biegu Piastów w 2020.
Start falowy, ale ze znacznie dłuższymi przerwami pomiędzy falami, niż zwykle. Brak imprez towarzyszących.

2. Solo.
Na oznakowanych i zabezpieczanych trasach każdy pobiegnie sam w wybranym przez siebie terminie w okresie, który zostanie wyznaczony (np. 14 dni). Okres ten będzie obejmował dni, w których 45 Bieg Piastów jest planowany w normalnym trybie. Oczywiście, z racji odmiennych warunków w trakcie 14 dni, nie będzie normalnej rywalizacji, ani imprez towarzyszących. Sporządzona zostanie jednak lista uczestników z wynikami. Najszybsi będą wyróżnieni.

3. Hybrydowy.
Wspólnie pobiegnie jedna grupa (np. 150 osób), a pozostałe osoby indywidualnie według wariantu Solo.

Decyzja w sprawie wyboru sposobu organizacji 45 Biegu Piastów podjęta będzie nie wcześniej niż w drugiej połowie stycznia. Zależeć będzie od sytuacji epidemicznej i prawnej.