105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 października 2022 - poniedziałek | Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Gramy, bo kochamy muzykę!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 października 2022 - poniedziałek | Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
03 października 2022 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

12-01-2021 | 19:01

Czarne chmury nad szpitalem w Zgorzelcu

Z naszych informacji wynika, że ordynatorzy oczekują do czwartku wycofania decyzji zarządu powiatu o odwołaniu dyr. Szpitala Zofii Barczyk.


Ordynatorzy szpitala w Zgorzelcu złożyli dzisiaj wypowiedzenia w geście solidarności z odwołaną dyrektor Zofią Barczyk. Z naszych informacji wynika że wypowiedzenia mają charakter warunkowy co oznacza, że oczekują zmiany decyzji Starosty do czwartku. Przypomnijmy, na dzisiejszym posiedzeniu Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego (jest to szpital powiatowy) odwołał Zofię Barczyk z funkcji dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala - Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu. To oficjalny lakoniczny komunikat jaki pojawił się na stronie powiatu zgorzeleckiego. Wszystko wskazuje na to, że sprawa może mieć związek z zaszczepieniem na początku stycznia przeciwko covid19 kilku osób spoza tzw. "grupy zero". Warto tutaj dodać, że Wielospecjalistyczny Szpital w Zgorzelcu w ciągu 20 lat pod kierownictwem Zofii Barczyk z placówki prowincjonalnej stał się jednym z najlepszych szpitali na Dolnym Śląsku, w którym leczą się pacjenci z całej Polski.
O ocenę tego co się wydarzyło dzisiaj w szpitalu w Zgorzelcu poprosiliśmy Juliana Pyrzanowskiego, pierwszego dyrektora Kasy Chorych w regionie jeleniogórskim, absolwenta Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego , eksperta ds. organizacji służby zdrowia.  

Kontrola NFZ w szpitali w Zgorzelcu jeszcze trwa i wyniki są póki co nie znane.

#odwołaniedyrektorszpitalawzgorzelcu