105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 marca 2023 - środa Imieniny: Katarzyny, Bogusława

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 marca 2023 - środa Imieniny: Katarzyny, Bogusława

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 marca 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1612101402

Będzie zwolnienie z opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu?

Radni klubów Koalicji Obywatelskiej i Bezpartyjnych Samorządowców zgodzili się na wspólny, jednobrzmiący projekt uchwały w tej sprawie


Prezydent Andrzej Duda podpisał dokumenty, które dają samorządom lokalnym możliwość zwolnienia, rozłożenia na raty należności z tytułu opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. W wyniku osiągniętego porozumienia międzyklubowego radni klubów Koalicji Obywatelskiej i Bezpartyjnych Samorządowców w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry, zgodzili się na wspólny, jednobrzmiący projekt uchwały w tej sprawie. Mówi Hubert Papaj przewodniczący klubu radnych Bezpartyjnych Samorządowców który pierwszy złożył projekt w tej sprawie a potem przystał na propozycję Koalicji Obywatelskiej by po drobnej korekcie był to projekt wspólny.

- zwalnia się przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych w punktach sprzedaży6 z konieczności opłaty drugiej raty wnoszonej w terminach do 31 maja 2021 i 30 września 2021 r.

- zwraca się środki wniesione przez przedsiębiorców z tego tytułu, jakie zostały przez nich wpłacone w ustawowym terminie do 31 stycznia 2021.

Decyzja Rady Miejskiej w Jeleniej Górze 5 lutego podczas sesji

To wszystko oznacza, iż w budżecie Miasta zabraknie pieniędzy z tego tytułu na wydatki wcześniej zaplanowane, a które miały być finansowane z tego źródła. Rada Miejska dokona odpowiednich korekt w budżecie na 2021 rok po przedstawieniu pełnych skutków finansowych takiego zwolnienia.