105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 grudnia 2021 - niedziela | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

Best of HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 grudnia 2021 - niedziela | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
05 grudnia 2021 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

04-02-2021 | 19:02

Polskie Davos przez 6 lat w Karpaczu!

To już pewne. Od tego roku kolejne edycje Forum Ekonomicznego odbywać się będą w Karpaczu.


Przedstawiciele samorządu województwa dolnośląskiego, Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, Wrocławia i Karpacza podpisali dzisiaj deklarację w sprawie współpracy przy organizacji tego prestiżowego wydarzenia przez najbliższe 6 lat. Dolny Śląsk zwyciężył w konkursie na organizację Forum, pokonując Wielkopolskę, Małopolskę i województwo zachodniopomorskie. Poprzednie edycje Forum Ekonomicznego odbywały się w Krynicy Zdroju. Karpacz, wyjątkowo, był gospodarzem ubiegłorocznej konferencji. Teraz przenosi się ona do miasta pod Śnieżką na dłużej. To doskonałe miejsce do przeprowadzenia tak ważnego wydarzenia – zapewnia Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego z Bezpartyjnych Samorządowców.

 

Dolny Śląsk zwyciężył w konkursie na organizację Forum pokonując Wielkopolskę, Małopolskę i województwo zachodniopomorskie. - Zmiana lokalizacji po 30 latach jest dla nas olbrzymim wyzwaniem organizacyjnym i wizerunkowym. Mimo to jesteśmy dużymi optymistami. Mówi Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Fundacji Instytut Studiów Wschodnich i twórca Forum Ekonomicznego.

 

Oprócz wartości wizerunkowej i medialnej organizacja Forum Ekonomicznego przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarczego naszego miasta mówi Radosław Jęcek, Burmistrz Karpacza.

 

Dolny Śląsk Karpacz i Wrocław z pewnością zyskają na organizacji Forum ale też
Polska i jej międzynarodowa pozycja
– mówi Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

 

Tegoroczna edycja Forum Ekonomicznego przeprowadzona zostanie w dniach 7 – 9 września.