105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 marca 2023 - wtorek Imieniny: Lubomira, Benedykta

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 marca 2023 - wtorek Imieniny: Lubomira, Benedykta

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
21 marca 2023 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1613050351

Spór o pojazdy użytkowane w OSP Wiejska

Powodem jest zagrożenie zniszczenia aut które są własnością miasta z powodu złych warunków garażowania. Prezes OSP Wiejska nie zgadza się z tą decyzją.


Z uwagi na panujące warunki meteo, w tym szczególnie niskie temperatury i stan budynków OSP przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze , wobec braku możliwości zabezpieczenia pojazdów przed skutkami mrozów i zagrożeniem zniszczenia mienia będącego własnością Miasta (przekazanego w użytkowanie OSP Wiejska) Prezydent Jeleniej Góry  podjął decyzja o zabezpieczeniu dzisiaj  niektórych pojazdów w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze przy ul Sokoliki i Sudeckiej.

Przemieszczeniu podlegają następujące pojazdy:

Mercedes Benz Atego, z wyposażeniem  znajdującym się w pojeździe i agregatem pompowym na przyczepie oraz Toyota Hilux, z wyposażeniem.

PSP zobowiązało się do przechowywania pojazdów we właściwych dla nich warunkach i nieużywania ich do swoich przedsięwzięć. Wszelkie koszty z tego tytułu regulować będzie Miasto Jelenia Góra

Mimo starań, podejmowanych od dłuższego czasu przez Wydział Zarządzania Kryzysowego UM w Jeleniej Górze, by użytkownicy stworzyli właściwe warunki dla będących w ich dyspozycji pojazdów nie udało się do tego doprowadzić, stąd decyzja o zabezpieczeniu miejskiego majątku w miejscu gwarantującym garażowanie bezpieczne dla sprzętu.  "Decyzja o wzięcia aut w depozyt jest decvzją tymczasową wynikającą z dbałości  o majątek Miasta - mówi Jerzy Zębik dyrektor Departamentu Prezydenta Jeleniej Góry.

Prezes OSP Wiejska Łukasz Szeszko, nie zgadza się z tą opinią i pojazdów oddać nie chce. Jak mówi - "to nie są auta Prezydenta tylko wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry". 

 

 

Zdjęcia