105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 marca 2023 - środa Imieniny: Katarzyny, Bogusława

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Dżem Mydło Powidło

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 marca 2023 - środa Imieniny: Katarzyny, Bogusława

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 marca 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1613070480

Pracujący przy odśnieżaniu: dajcie nam trochę czasu i wyrozumiałości

Ponad 2 tysiące kilometrów przejechały w tym tygodniu podczas odśnieżania ulic piaskarki MPGK Jeleniej Góra.


Przypomnijmy że na terenie miasta w utrzymaniu spółki jest 255 km dróg. Przy okazji mało kto wie, że ręcznie odśnieżanych jest również ponad 230 wiat przystankowych i kilkaset przejść dla pieszych. Odśnieżenie miasta w godzinę po ustaniu opadu naprawdę graniczy z cudem. Jak mówi rzecznik spółki Zbigniew Rzońca pracownicy pracujący przy odśnieżaniu miasta potrzebują dwóch rzeczy: czasu i trochę wyrozumiałości mieszkańców.

Pracownicy MPGK mają do swojej dyspozycji: 9 piaskarko - solarek, trzy samochody ciężarowe o ładowności 8 ton, które mogą być przeznaczone także do wywozu śniegu, 7 ciągników opłużonych wyposażonych w rozsypywacze, pług wirnikowy, trzy pługi lekkie z nośnikami, dwie ładowarki oraz inny, specjalistyczny sprzęt, używany w razie potrzeby. Firma odśnieża 255 km dróg i ulic. Są one podzielone na cztery kategorie odśnieżania i piątą kategorię - chodników. W pierwszej znajdują się drogi krajowe, Al. Solidarności, Jana Pawła II czy ul. Wolności. Tam firma działa najpierw. Na końcu znajdują się uliczki boczne – osiedlowe.
Pracownicy MPGK proszą jeleniogórzan o to, by nie zastawiali samochodami uliczek wąskich - zwłaszcza osiedlowych. Uniemożliwia to ich odśnieżanie.