105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 lutego 2023 - sobota Imieniny:

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DEBIUTANCI PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 lutego 2023 - sobota Imieniny:

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B - EMISJA CZASOWO WSTRZYMANA *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 lutego 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

2021-02-19

Będzie dymisja nowego dyrektora wrocławskiego IPN?

Z informacji do których dotarł "Super Express" wynika, że dymisja tego człowieka jest przesądzona.


foto: polsat news

- Brak mi słów. Nie ma miejsca dla hailujących idiotów w naszej przestrzeni publicznej. Liczę na szybką reakcję kierownictwa IPN - napisał w mediach społecznościowych Maciej Wąsik, zastępca ministra spraw wewnętrznych i administracji. Polityk PiS jest oburzony nominacją byłego neonazisty Tomasza Greniucha, na stanowisko szefa wrocławskiego IPN. Z informacji do których dotarł "Super Express" wynika, że dymisja tego człowieka jest przesądzona.

Tomasz Greniuch to były działacz Obozu Narodowo Radykalnego, który brał udział w takich wydarzeniach jak upamiętnianie pogromu dokonanego na Żydach przed wojną. Są też zdjęcia mężczyzny, na których - pod nazistowską flagą - wykonuje gest "sieg heil". Kilka dni temu Greniuch rozpoczął pełnić obowiązki dyrektora wrocławskiego Instytutu Pamięci Narodowej. Wybuchł międzynarodowy skandal. O tym, że były neonazista stanął na czele IPN piszą media z całego świata, m.in. z Włoch, USA, Izraela, a nawet Indii.  Instytut bagatelizuje sprawę, zrzucając obrzydliwe zachowania Greniucha na karb młodości.

foto: se.pl

Odmienne zdanie mają mieszkańcy Wrocławia, władze miasta, naukowcy (zarzucają Greniuchowi również mizerny dorobek naukowy), a także politycy. Ci opozycyjni zorganizowali konferencję w Sejmie i domagali się odwołania Greniucha. Ale też w PiS robi się bardzo nerwowo. Jeszcze kilka dni temu politycy związani z tą partią nie chcieli wypowiadać się pod nazwiskiem. Nominację Greniucha krytykowali, ale nieoficjalnie.

Jako pierwszy z podniesioną przyłbicą wypowiedział się Andrzej Pawluszek, zaufany premiera Mateusza Morawieckiego, ekspert od kontaktów międzynarodowych. - Ten człowiek nigdy nie powinien zajmować takiego stanowiska. Powinien zostać natychmiast zdymisjonowany. Mamy do czynienia ze skandalem, który uderza w Polskę - mówił na łamach "Super Expressu" Pawluszek.

Jednak wypowiedź Pawluszka najwyraźniej zmotywowała innych polityków PiS do publicznej krytyki powołania byłego neonazisty na dyrektora IPN.  - Brak mi słów. Nie ma miejsca dla hailujący idiotów w naszej przestrzeni publicznej. Liczę na szybką reakcje kierownictwa IPN - to słowa wiceministrwa MSWiA, Macieja Wąsika, które umieścił w swoich mediach społecznościowych.

Z nieoficjalnych informacji wynika że na nominację Greniucha zły jest premier Mateusz Morawicki. Zadowolony z przebiegu sytuacji nie jest  również prezes PiS Jarosław Kaczyński. To wszystko sprawia, że dymisja Greniucha jest w zasadzie przesądzona. Kiedy do niej dojdzie? - Musi stać się to jak najszybciej. Zanim dojdzie do gigantycznej afery międzynarodowej, w której znowu Polacy będą przedstawieni jako antysemici i współpracownicy Hitlera. Każda minuta trwania tego człowieka na stanowisku, to plucie w twarz polskim rodzinom, które straciły bliskich z rąk hitlerowskich morderców - mówi "Super Ekspresowi" Andrzej Pawluszek.

źródło: www.se.pl