105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 października 2021 - czwartek | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Budzimy Przebojowo!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 października 2021 - czwartek | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
21 października 2021 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

23-03-2021 | 15:03

Sukces młodych alpejczyków z Karpacza

Skivegas Stanek Race Academy z Karpacza zajął 4-te, miejsce w generalce młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim


Klub Sportowy Skivegas Stanek Race Academy z Karpacza zajął 4-te, najwyższe w historii miejsce w klasyfikacji generalnej młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim w zakończonym właśnie sezonie. Sukces tym większy, że mimo pandemii ten sezon był wyjątkowo intensywny - odbyło się łącznie 14 zawodów, w których startowało prawie 300 zawodniczek i zawodników z ponad 50 klubów z całej Polski. Niedosyt jednak jest mówi trener Tomasz Stanek.

Punkty dla klubu z Karpacza w czasie całego sezonu zdobywali: Mateusz Szczap, Lena Andreasik, Kamil Koralewski, Marianna Dziewońska, Bianka Barabaś, Maja Garwol, Aleksander Cich, Wiktoria Paliwoda i Aneta Draheim.
Indywidualnie największe w klasyfikacji końcowej sukcesy odnieśli : Mateusz Szczap ( 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Juniorów Młodszych) i Lena Andreasik ( 5 miejsce w kategorii Młodziczek). Mateusz i Lena będą reprezentować Polskę w kończących europejski sezon narciarski juniorów młodszych i młodzików zawodach Abetone Italia !

W czasie ostatniej, trzydniowej edycji Pucharu Polski najlepsze wyniki osiągnęli: Lena Andreasik ( 2 w sobotnim slalomie), Kamil Koralewski ( 3 w slalomie niedzielnym ) i Mateusz Szczap - drugi w finałowym slalomie równoległym, w którym o ułamek sekundy uległ dominującemu w tym sezonie (12 zwycięstw na 14 startów) Jaśkowi Łodzińskiemu ze Szczyrku.
Zakończenie sezonu dla wszystkich zawodników Skivegas oznacza rozpoczęcie przygotowań do następnego, tym bardziej, że warunki śniegowe do trenowania cały czas są bardzo dobre.
A w przyszłym roku atak szczytowy na podium w generalce klubowej!