105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 maja 2022 - środa | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

TOP30.PL - NON STOP
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 maja 2022 - środa | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
18 maja 2022 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

16-04-2021 | 16:04

Kiwacki wicemistrzem świata!

Niewiele zabrakło Wiesławowi Kiwackiemu. pracownikowi ZG Rudna do zwycięstwa w mistrzostwach świata w wyciskaniu sztangi leżąc.


Startował z najsilniejszymi zawodnikami w kategorii open, chcąc wygrać atakował rekord Europy, ale tym razem musiał zadowolić się tytułem wicemistrza świata.

W mistrzostwach świata Federacji WPA, które po raz pierwszy obyły się w Polsce – w Pabianicach w dniach 14-18 kwietnia, swój udział zadeklarowało blisko 600 zawodników z 18 krajów. Wśród nich Wiesław Kiwacki, pracownik ZG Rudna, stypendysta Programu KGHM Miedziane Rywalizacje, który w wyciskaniu sztangi leżąc zawsze walczy o złoto.

W kategorii masters Wiesław Kiwacki, ślusarz-mechanik maszyn i urządzeń górniczych z oddziału wiertnicznego zdobył już właściwie wszystko, co było do zdobycia – mistrzostwo Polski, Europy, świata. W zawodach tej rangi największe wyzwanie stanowi jednak kategoria open. Zmierzenie się z młodszymi zawodnikami, będącymi elitą tej dyscypliny zawsze elektryzuje sportowca. – Walka była bardzo wyrównana, dałem z siebie wszystko, ale tym razem skończyło się na srebrnym medalu – mówił Wiesław Kiwacki.  – Jest to mój największy sukces, jeśli chodzi o miejsce w mistrzostwach świata. Wizja zmierzenia się z młodszymi kolegami stanowi dla mnie zawsze jeszcze większą motywację do treningów – dodaje wicemistrz świata.

Przy okazji reprezentant KGHM swoją formę potwierdził nowym rekordem Polski w kategorii +40, który teraz wynosi 140 kg.  –  Atakowałem rekord Europy 150,5 kg, ale zabrakło szczęścia. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z pierwszego startu w tym roku  –  komentuje stypendysta Programu KGHM Miedziane Rywalizacje.