105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2022 - piątek | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

Wstawaj pierwsza zmiano!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2022 - piątek | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
27 maja 2022 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

17-06-2021 | 08:06

Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Zdrojowego Teatru Animacji

Prezydent miasta Jerzy Łużniak powołał na to stanowisko Małgorzatę Naukę.Dziś (17.06)rano prezydent wręczył jej powołanie na 4-letnią kadencję


Do konkursu, ogłoszonego w kwietniu tego roku, zgłosiło się 10- ciu kandydatów. 7- miu z nich przeszło pomyślnie etap formalny i zostało zaproszonych do rozmów. Kandydatów oceniała 9-cio osobowa komisja, złożona z przedstawicieli Prezydenta Miasta (3 osoby), Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (2 osoby), stowarzyszeń (2- óch przedstawicieli Polskiego Ośrodka Lalkarskiego „Unima”) oraz załogi teatru (2 osoby). Komisja niemal jednogłośnie zdecydowała, że najlepszą kandydatką jest Małgorzata Nauka. Otrzymała 8 głosów. Mówi Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

– W ocenie komisji konkursowej Pani Małgorzata Nauka przedstawiła najbezpieczniejszą pod względem merytorycznym i artystyczno-programowym koncepcję funkcjonowania Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze – czytamy w uzasadnieniu. Komisja wzięła też pod uwagę doświadczenie kandydatki, szczególnie w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych oraz bardzo dobrą znajomość środowiska.

Komisja konkursowa zarekomendowała nowej dyrektorce zatrudnienie w teatrze dyrektora artystycznego.

  1. Małgorzata Nauka jest magistrem dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Kierunek ten kończyła na Uniwersytecie Wrocławskim. Odbyła też szereg szkoleń. W cieplickim teatrze (teatr kilkakrotnie zmieniał nazwę) pracuje od 1994 roku. Wcześniej pracowała we Wrocławskim Teatrze Lalek. Od 2009 roku jest kierownikiem administracyjnym Zdrojowego Teatru Animacji. W okresie swojej pracy, zrealizowała kilkanaście projektów: koncertów, recitali oraz warsztatów.

Zastąpi na tym stanowisku swojego męża Bogdana Naukę, wieloletniego dyrektora ZTA, który jesienią zmarł w wyniku zakażenia COViD-19.