105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 czerwca 2022 - środa | Imieniny: Piotra, Pawła
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 czerwca 2022 - środa | Imieniny: Piotra, Pawła

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
29 czerwca 2022 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

13-07-2021 | 19:07

Ostatnie pożegnanie Tadeusza Lewandowskiego

W Jeleniej Górze odbyło się ostatnie pożegnanie Tadeusza Lewandowskiego, byłego posła, senatora, wiceprezydenta Jeleniej Góry oraz radnego Sejmiku


Dzisiaj (13.07) w Jeleniej Górze odbyły się uroczystości pogrzebowe Tadeusza Lewandowskiego, byłego posła, senatora, wiceprezydenta Jeleniej Góry oraz radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. O godzinie 13:00 w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Krośnieńskiej odprawiona została msza święta w intencji zmarłego, której przewodniczył dziekan ks. Bogdan Żygadło. Homilię wygłosił ks. Mariusz Majewski.

Przed rozpoczęciem Mszy Świętej Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa odczytał postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy o pośmiertnym nadaniu Tadeuszowi Lewandowskiemu Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce. Następnie przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Andrzej Jaroch przekazał rodzinie zmarłego Odznakę Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego, którą sejmik dolnośląski przyznał w październiku minionego roku a której zmarły nie zdążył odebrać.

            W ostatniej drodze Tadeuszowi Lewandowskiemu towarzyszyło liczne grono przyjaciół, bliskich i znajomych, w tym m. in. senatorowie Krzysztof Mróz oraz Rafał Ślusarz, prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, lokalni samorządowcy i przedstawiciele związków zawodowych. Region Jeleniogórski NSZZ „Solidarność” oraz związkowcy „Solidarności” z Bogatyni i Bolesławca wystawili poczty sztandarowe. 

Tadeusz Lewandowski zmarł 10 lipca w wieku 77 lat.