105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 czerwca 2022 - niedziela | Imieniny: Jana, Pawła

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Zbigniew Deka

Muzyczne Radio Relax
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 czerwca 2022 - niedziela | Imieniny: Jana, Pawła

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
26 czerwca 2022 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

09-08-2021 | 11:08

Mobilne szczepienia w Gminie Rudna

Aby się zaszczepić przeciw COVID-19 wystarczy zadzwonić. Zespół medyczny przyjedzie do pacjenta.


W Rudnej uruchomiono mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19.

- Każda osoba, która nie może osobiście zgłosić się do punktu szczepień w Rudnej, może zadzwonić do  przychodni i poprosić o transport medyczny. Wyślemy samochód, którym pacjent wygodnie przyjedzie na szczepienie i wróci do domu. Równolegle, jeżeli jest taka potrzeba, nasz zespół medyczny pojedzie do pacjenta i wykona szczepienie u niego w domu – wyjaśnia Marta Dróżdż, z gminnego centrum zdrowia w Rudnej.

W przychodni w Rudnej wykonano do tej pory ponad 8,5 tys. szczepień preparatem Pfizer. Są to przede wszystkim mieszkańcy gminy Rudna, ale również nauczyciele, pracownicy służby zdrowia, pracownicy wymiaru sprawiedliwości z Lubina, Głogowa, Zgorzelca, Legnicy, Wrocławia, służby mundurowe, pracownicy domów pomocy społecznej, aktorzy i piłkarze z całego Dolnego Śląska. Codziennie na szczepienia zgłaszają się kolejne osoby.

Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna zna mieszkańców i wie, że większość z nich z nich rozumie powagę związaną z zagrożeniem COVID-19. - Jestem zaszczepiony, bo chcę chronić najbliższych i wszystkie osoby, z którymi na co dzień spotykam się. Doceniam inicjatywę przychodni, dlatego zachęcam, aby jak najwięcej osób skorzystało z mobilnego punktu szczenień – mówi.

Anna Amarowicz, specjalista pielęgniarstwa ratowniczego potwierdza, że w Rudnej jest wysoka świadomość szczepień. - Kolejek nie ma, ale umawiamy pacjentów na konkretne godziny. Szczepimy też dzieci od 12 roku życia. Szczepionka jest podawana na prośbę i za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Muszą oni być obecni podczas szczepienia dziecka oraz podać jego nr PESEL – przypomina.

Mobilny punt szczepień przeznaczony jest dla osób, które w wyjątkowych sytuacjach nie mają możliwości dojazdu do przychodni.