105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 maja 2022 - czwartek | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

Best of
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 maja 2022 - czwartek | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
19 maja 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

20-08-2021 | 10:08

Rehabilitacja na dwie zmiany w gminie Rudna

– Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć! – zachęca mgr Monika Pachucka, specjalista rehabilitacji


 

Od września pacjenci w przychodni Cuprum-Med będą mogli korzystać z rehabilitacji w wydłużonych godzinach. Zwiększy się także liczba wizyt domowych.

– Nasza rehabilitacja cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentów, dlatego zdecydowaliśmy o wydłużeniu czasu pracy. Od września potrzebujący będą mogli korzystać z zabiegów w godzinach od 7.00 do 18.00 – informuje Marta Dróżdż, kierownik przychodni.

W ciągu godziny przychodnia rehabilitacyjna przyjmuje minimum pięciu pacjentów. Wykonywane są zabiegi z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, masażu leczniczego, hydroterapii, fototerapii, elektroterapii, magnetoterapii oraz światłolecznictwa.

– Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć! – zachęca mgr Monika Pachucka, specjalista rehabilitacji i dodaje – Zabiegi rehabilitacyjne sprawdzają się, kiedy chcemy zmniejszyć dolegliwości bólowe spowodowane zwyrodnieniami, urazami i stanami zapalnymi. Pacjenci, którym opracowuję zestaw zabiegów i ćwiczeń, mogą część z nich wykonywać także w domu – dodaje.

Rehabilitanci z Cuprum-Med przyjeżdżają również do domów pacjentów. Od września planowane jest zwiększenie ilości wizyt domowych do 4 każdego dnia.

Zabiegi rehabilitacyjne są bezpłatne dla pacjentów przychodni oraz dla pacjentów należących do innych świadczeniodawców, jeśli posiadają skierowanie. Z bezpłatnej rehabilitacji korzystają również mieszkańcy gminy Rudna, w ramach tak zwanego „pakietu gminy”.

Rehabilitacja pocovidowa

Osoby, które chorowały na COVID-19 mogą w ciągu 6 miesięcy od wyjścia ze szpitala, izolatorium lub zakończenia kwarantanny skorzystać z tzw. covidowych świadczeń rehabilitacyjnych. Są one realizowane w ramach leczenia NFZ. W przychodni w Rudnej z zabiegów fizjoterapeutycznych dla osób po COVID-19 można korzystać w godzinach od 7.00 do 18.00. Wymagane jest skierowanie od lekarza, bądź zabiegi dobierze fizjoterapeuta.