105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2022 - czwartek | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2022 - czwartek | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
29 września 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

03-09-2021 | 14:09

Urząd marszałkowski skontroluje wałbrzyski szpital

Prezydent miasta zarobił w nim 402 tys. zł.


Fot. główne: Jacek Zych

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zarządza w Szpitalu im. Sokołowskiego w Wałbrzychu kontrolę w zakresie poziomu wynagrodzenia Prezydenta Wałbrzycha w tej placówce. Kontrola zwróci uwagę również na zgodność wymiaru czasu pracy Prezydenta z ewidencją czasu pracy na zajmowanych stanowiskach oraz jego pokrycia z zapisami w dokumentacji medycznej pacjentów, którym były udzielane przez Romana Szełemeja świadczenia medyczne. Objętym kontrolą zostanie okres: od 1 stycznia do 31 sierpnia tego roku. Mówi Michał Nowakowski rzecznik prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, prowadzi już w wałbrzyskim Szpitalu Wojewódzkim kontrolę obejmującą realizację procedur gospodarki produktami leczniczymi (lekami opioidowymi i psychotropowymi, których stwierdzono braki).

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przeprowadzi w Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu wieloobszarowy audyt obejmujący: zamówienia publiczne, finanse i księgowość, wynagrodzenia i sprawy kadrowe oraz systemy informatyczne i zarządzanie jakością w ochronie zdrowia.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego jest zaniepokojony informacjami, które obiegły opinię publiczną. Kwestie związane z działalnością zarządczą odwołanej w sierpniu br. dyrektor Szpitala im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, Marioli Dudziak oraz wysokością zarobków zatrudnionego w Szpitalu Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja zostaną wyjaśnione.

O wynikach kontroli oraz audytu Urząd Marszałkowski poinformuje po ich zakończeniu.

szpital wałbrzych finanse kontrola urząd marszałkowski szpital im. dra a. sokołowskiego prezydent miasta wałbrzycha urząd miejski w wałbrzychu szpital im sokołowskiego w wałbrzychu wałbrzyski szpital