105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 maja 2022 - niedziela | Imieniny: Heleny, Wiesławy, Ryty

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

DEBIUTANCI PL
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 maja 2022 - niedziela | Imieniny: Heleny, Wiesławy, Ryty

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
22 maja 2022 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

30-09-2021 | 12:09

Imponujący mural na Polanie Jakuszyckiej


Dobiegają końca prace przy budowie Dolnośląskiego Centrum Sportu w Szklarskiej Porębie Jakuszycach. Tymczasem na ścianie frontowej mostu narciarskiego na Polanie Jakuszyckiej który jest jednym z elementów całości kompleksu powstał imponujący mural zaprojektowany przez Tomasza Alena Koperę, znakomitego artystę którego prace można było podziwiać m.in. w Paryżu, Wiedniu, Nowym Jorku, oraz wielu innych miejscach Europy, Ameryki i Australii.

Należy dodać że już samo wykonanie muralu było dziełem grupy artystów pod kierunkiem Michała Szudrawskiego - absolwenta ASP z Warszawy. Prace trwały około 2 tygodni.


Tomasz Alan Kopera urodził się w 1976 roku w Kożuchowie. Ukończył Politechnikę Wrocławską z dyplomem inżyniera budownictwa. Jego talent artystyczny ujawnił się już we wczesnym dzieciństwie. W pracach Kopery widoczna jest fascynacja ludzką naturą, otaczającym światem oraz wszystkim co mroczne i tajemnicze.

Przedstawiają zarówno wysoki poziom wrażliwości jak i pragnienie oddziaływania na podświadomość patrzącego oraz wzbudzenia w nim potrzeby zatrzymania się i kontemplacji.


Tomasz Alan Kopera maluje głównie farbami olejnymi na płótnie. Wypracowana latami technika świadczy o jego wielkiej wrażliwości i talencie, a wnikliwa dbałość o szczegóły i mistrzowskie opanowanie barw sprawia, że jego sztuka znajduje się na najwyższym poziomie artystycznym.


W 2005 roku artysta wyjechał do Irlandii Północnej, gdzie mieszkał i tworzył przez ponad dekadę. Obecnie Tomasz Alen Kopera mieszka w Polsce.
W latach 2010 - 2021 należał do grupy artystycznej Libellule założonej przez Lukasa Kandla.