105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 października 2022 - poniedziałek | Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 października 2022 - poniedziałek | Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
03 października 2022 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

22-10-2021 | 12:10

Skutki wichury w gminie Rudna


1068 gospodarstw w Gminie Rudna zostało wczoraj (21.10) pozbawionych prądu. Z powodu wichury nie działało 39 stacji dostarczania energii elektrycznej. Sytuacja jest już opanowana. Mówi wójt gminy Rudna Adrian Wołkowski.

Prąd w większości domów w Gminie Rudna został przywrócony 21 października o godz. 16:00, ale na przykład w Koźlicach dopiero w nocy. Silny wiatr spowodował jednak szereg zniszczeń. Strażacy interweniowali głównie z powodu powalonych drzew, m.in. na drogach pomiędzy Starą Rudną i Wądrożem, Brodowem i Radomiłowem, a także w Orsku. Usuwane były też połamane gałęzie, m.in. w Rudnej, przy ul. Polnej, tuż przy przystanku autobusowym.

– Jednostki OSP z naszej gminy działały szybko i usunęły wszystkie zalegające na drogach połamane drzewa oraz większe gałęzie. Obecnie wszystkie drogi są już przejezdne, a mniejsze pozostałości po wichurze są sukcesywnie usuwane – informuje Elżbieta Olszewska-Filip z Urzędu Gminy w Rudnej.

Ucierpiał również komin na budynku Urzędu Gminy, na którym silny wiatr naderwał blachę. Teren wokół urzędu został zabezpieczony i trwają tam prace naprawcze.

21 października w całym powiecie lubińskim pozbawionych energii elektrycznej zostało ponad 8000 odbiorców oraz ponad 180 stacji dostarczania energii elektrycznej.