105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 maja 2022 - niedziela | Imieniny: Heleny, Wiesławy, Ryty

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Zbigniew Deka

Muzyczne Radio Relax
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 maja 2022 - niedziela | Imieniny: Heleny, Wiesławy, Ryty

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
22 maja 2022 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

22-10-2021 | 14:10

O czystym powietrzu dla Dolnego Śląska


Ponad 100 osób, przedstawiciele rządu, samorządu, instytucji, liderzy należący do grona ekspertów w dziedzinach związanych z ochroną klimatu spotkało się na dwudniowej konferencji pn. „Efektywność energetyczna a jakość  powietrza – perspektywy dla Dolnego Śląska" która odbyła się w hotelu Las w Piechowicach w pow. karkonoskim.

W trakcie dwóch dni prelekcji i wystąpień poruszone zostały kluczowe zagadnienia, stanowiące istotę podejmowanych działań w zakresie ograniczanie szkodliwych emisji z budynków mieszkalnych w Polsce i szerzej na Dolnym Śląsku, m.in.: OZE jako inwestycje przyszłości, transformacja energetyczna w Polsce, oferta NFOŚiGW w zakresie walki ze smogiem, współpraca samorządu z WFOŚiGW we Wrocławiu w działaniach na rzecz ograniczenia niskiej emisji, aktualny stan jakości powietrza województwa dolnośląskiego i 3 lat programu „Czyste Powietrze” na Dolnym Śląsku. To tylko  niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas konferencji organizowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Od 11 października mieszkańcy Dolnego Śląska mogą skorzystać z dopłat do wymiany kopciuchów w budynkach wielorodzinnych. Preferencja dla obszarów granicznych (Polska-Czechy). Mówi prezes WFOŚiGW we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz.

Wydarzenie jest doskonałą platformą do wymiany  doświadczeń pomiędzy instytucjami na co dzień zajmującymi się ochroną środowiska a samorządem.

Organizatorzy wydarzenia liczą, że przedstawione zagadnienia i wnioski, wynikające z tematyki konferencji  staną się impulsem dla dolnośląskich samorządów, dla przedsiębiorczości, a ich realizacja pozwoli za rok, podzielić się nowymi doświadczeniami i dobrymi praktykami z obszaru gospodarki niskoemisyjnej w tym efektywności energetycznej i OZE. Mówi w-ce prezes WFOŚiGW we Wrocławiu Bartłomiej Wiązowski.

Podczas konferencji swoje wystąpienia mieli i uczestniczyli w debacie pt.: „Transformacja energetyczna jako priorytet dla Dolnego Śląska” Wiceminister Klimatu i Środowiska - Ireneusz Zyska, Wicemarszałek Dolnego Śląska -Grzegorz Macko, Wiceprezes Zarządu NFOŚiGW - Paweł Mirowski, Prezes WFOŚiGW we Wrocławiu - Łukasz Kasztelowicz, Prezes Dolnośląskiego Alarmu Smogowego - Krzysztof Smolnicki, Prezes Promet–Plast s.c./Lider Oławskiego Klastra Energii - Andrzej Jeżewski.