105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 czerwca 2022 - niedziela | Imieniny: Jana, Pawła
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 czerwca 2022 - niedziela | Imieniny: Jana, Pawła

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
26 czerwca 2022 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

08-11-2021 | 21:11

Wiceminister Marzena Machałek z wizytą w Zespole Szkół w Biedrzychowicach


Dziś, 8 listopada br. wiceminister Marzena Machałek odwiedziła Zespół Szkół w Biedrzychowicach. Podczas uroczystości zainaugurowano projekt „Z Prymasem Tysiąclecia w kolejne 1000 lat” oraz podpisano porozumienie o utworzeniu klas patronackich z firmą Toyota Boshoku. W trakcie trwania uroczystości zostali także odznaczeni nauczyciele tej placówki za szczególne osiągnięcia dla oświaty.
Podczas swojego wystąpienia wiceminister Marzena Machałek podkreśliła jak ważna jest rola szkoły w przygotowaniu do przyszłego życia.

– Z jednej strony bardzo ważne jest przygotowanie do zawodu, i ta szkoła to czyni, a z drugiej formowanie człowieka i wychowanie do wartości. Dzisiaj jest taki dzień kiedy łączymy te dwie kwestie. Z punktu widzenia MEiN uważamy za najważniejsze skuteczne i efektywne przygotowanie do zawodu – dodała wiceminister edukacji i nauki.
Podpisanie porozumienia o utworzeniu klas patronackich

Gwarancją dobrego przygotowania do życia i właściwego wypełniania obowiązków pracowniczych jest współpraca pomiędzy pracodawcami a szkołą, którzy rozumieją rynek pracy i potrafią przygotować do niej młode pokolenia. Dziś w Zespole Szkół nastąpiło podpisanie porozumienia o utworzeniu nowych klas patronackich z firmą Toyota Boshoku.

– Wiemy, że będzie tu inwestowanie w uczniów, w ich pracę, staże, pracownie, szkolenia nauczycieli i bardzo się z tego cieszymy i to jest właśnie ten kierunek który jest w ustawie, która zmieniała w 2019 roku kształcenie branżowe. Przede wszystkim współpraca z pracodawcami oraz kształcenie w tych kierunkach, które są najważniejsze z perspektywy polskiego rynku pracy – podkreśliła wiceminister Marzena Machałek.
„Z Prymasem Tysiąclecia w kolejne 1000 lat”

To kolejna inicjatywa zainaugurowana w Zespole Szkół w Biedrzychowicach. Przy współpracy z IPN otwarto wystawę poświęconą błogosławionemu kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Podczas wydarzenia Sekretarz Stanu w MEiN podkreślała, że Kardynał Wyszyński dla młodego pokolenia może być wzorcem. – Prymas Wyszyński był człowiekiem dialogu i on ten dialog prowadził, a z drugiej strony był człowiekiem niezłomnym jeśli chodzi o jego wartości, które wyznawał i przekazywał. Piękna postawa, życie i świadectwo kardynała niech będzie przez Was, w tej szkole głębiej poznawane – dodała Marzena Machałek.

Zdjęcia