105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2022 - czwartek | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2022 - czwartek | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
29 września 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

11-11-2021 | 16:11

W galerii Nowy Rynek powstało Muzeum Motoryzacji

Jest to wyjątkowe miejsce, które pokazuje pasję ludzi od lat związanych ze sportami motorowymi i zabytkowymi automobilami.


Każdy eksponat wiąże się z jakąś historią, tym ciekawszą, że opowiadaną przez ludzi, którzy bardzo często sami ją tworzyli. W muzeum znalazły się auta i eksponaty, związane z przedwojenną historią Polski oraz z rajdową przeszłością Karkonoszy. Jest tu między innymi kultowy Ford Model T – samochód, który zmienił oblicze automobilowej historii oraz unikatowy Polski Fiat Model 518, który należał do Admirała Unruga, przedwojennego dowódcy polskiej floty. Mówi były pilot rajdowy i przewodnik po muzeum Wojtek Szczodrowski.

Ciekawostką wystawy jest też taksówka z 1927 roku czy Renault z 1924 roku. A na miłośników amerykańskiej motoryzacji czeka prawdziwa gratka! Porażające rozmiarami luksusowe krążowniki, takie jak Buick Elektra, Ford Thunderbird czy ogromny 7-metrowy Lincoln Continental, znane z amerykańskich filmów z lat 60-tych! Natomiast wiele osób wzruszy się z pewnością przy samochodach z okresu PRL. Osobną częścią wystawy są auta znane z tras dolnośląskich rajdów. Toyota Celica GT4 czy Polonez coupe 2000 to prawdziwe potwory, które zapisały się w historii karkonoskiego motosportu. Nie mogło też zabraknąć rajdowych maluchów!

Wystawa czynna jest codziennie w godzinach 11.00-18.00. Zwiedzanie odbywa się wyłącznie w zorganizowanych grupach z przewodnikiem. Szczegóły i zapisy na stronie www.muzeummotoryzacjijeleniagora.pl, www.mmjg.pl oraz www.nowyrynekwystawa.pl