105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 czerwca 2022 - sobota | Imieniny: Łucji, Wilhelma, Doroty

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Top30.PL
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 czerwca 2022 - sobota | Imieniny: Łucji, Wilhelma, Doroty

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
25 czerwca 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

09-11-2021 | 10:11

Rudna w pierwszej piątce najlepszych gmin dobrych do życia

Ranking przygotowała Polska Agencja Prasowa


Gmina Rudna znalazła się na piątym miejscu w Polsce spośród wszystkich gmin wiejskich w rankingu dobrych miejsc do życia. Ranking przygotowała Polska Agencja Prasowa.

Gmina Rudna znalazła się wśród najlepszych miejsc do życia w Polsce. Ocenie podlegało niemal 50 czynników, opracowanych przez prof. Przemysława Śleszyńskiego z Polskiej Akademii Nauk. Mówi Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Ranking badał przede wszystkim działania lokalnych władz na rzecz mieszkańców. Sprawdzano między innymi zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, atrakcyjność migracyjno-osadniczą, warunki mieszkaniowe, infrastrukturę wodociągową, dostępność opieki zdrowotnej czy edukację.

- Cieszy mnie wysokie miejsce naszej gminy w tym rankingu. Wymiernie, bo na tle innych gmin, pokazuje to, co nasi mieszkańcy odczuwają na co dzień. Mamy nieustannie rozbudowywaną sieć wodno-kanalizacyjną, świetnie wyposażone szkoły, finansujemy dodatkowe zajęcia sportowe. Znacząco dotujemy koszty wody i ścieków, dzięki czemu ich ceny są bardzo niskie. Nasi mieszkańcy są zwolnieni z podatków od nieruchomości. Mamy szeroki gminny pakiet zdrowotny, czyli szybki i bezpłatny dostęp do lekarzy specjalistów. Na terenie gminy działają bezpłatne punkty dostępu do Internetu i bezpłatna komunikacja. Mamy bezpłatne przedszkola czy żłobek, atrakcyjną bezpłatną ofertę zajęć kulturalnych. Nasze dzieci wyjeżdżają na bezpłatne zielone szkoły, a mieszkańcy korzystają z ofert licznych stowarzyszeń finansowanych przez gminę. Wszyscy widzimy, że nasza gmina to atrakcyjne miejsce do życia. Gmina przeżywa obecnie prawdziwy boom budowlany, coraz więcej osób osiedla się w sołectwach naszej gminy. Jako władze zaspokajamy potrzeby mieszkańców, a Gmina Rudna to naprawdę dobre miejsce do życia, które wspólnie tworzymy – mówi Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

W tym ogólnopolskim rankingu Rudna zajęła najlepsze miejsce obok Wrocławia, Lubina i Kobierzyc. To pierwsza od wielu lat tak wysoka ocena naszej gminy w ogólnopolskich zestawieniach.

Więcej o rankingu: https://samorzad.pap.pl/kategoria/gmina-dobra-do-zycia/o-rankingu