105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
07 lutego 2023 - wtorek Imieniny:

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
07 lutego 2023 - wtorek Imieniny:

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B - EMISJA CZASOWO WSTRZYMANA *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
07 lutego 2023 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

2021-12-13

"Włącz się! Cyfrowy senior w Powiecie Karkonoskim"


W Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach odbyła się konferencja na zakończenie realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo Ducha Gór” projektu „Włącz się! Cyfrowy senior w Powiecie Karkonoskim”. Zadanie zostało dofinansowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach wieloletniego programu na rzecz osób starszych „Aktywni+” a realizowane było w 5 gminach Powiatu Karkonoskiego. W uroczystym otwarciu konferencji i podsumowaniu projektu wzięli udział m. in. senator PiS Krzysztof Mróz, Starosta Karkonoski Krzysztof Wiśniewski, Przewodniczący Rady Powiatu Karkonoskiego Eugeniusz Kleśta oraz Wójt Gminy Mysłakowice Michał Orman. Mówi senator Krzysztof Mróz.

W każdej z gmin, które wzięły udział w projekcie, odbywały się spotkania cyfrowe dla seniorów ze wsparciem animatora i edukatora cyfrowego. Oprócz utworzenia miejsc, gdzie seniorzy mogą bezpłatnie skorzystać z szerokopasmowego internetu przeprowadzono także szereg szkoleń w którym wzięło udział łącznie blisko 150 osób.

W ramach projektu powstanie dziesięć kawiarenek cyfrowych dla seniorów - po cztery w gminie Podgórzyn i Mysłakowice oraz w Piechowicach i Janowicach Wielkich. W ramach cyklu szkoleniowego odbyły się warsztaty dla seniorów-liderów, dotyczące organizacji spotkań on-line i włączenia cyfrowego. W gminach powołano także Cyfrowe Rady Seniorów oraz opracowano „Cyfrownik seniora” w wersji elektronicznej i drukowanej gdzie seniorzy będą mogli znaleźć informacje między innymi dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów internetu.

Zdjęcia