105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 maja 2022 - wtorek | Imieniny: Paschalisa, Sławomira, Weroniki

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Strefa ‘79
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 maja 2022 - wtorek | Imieniny: Paschalisa, Sławomira, Weroniki

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
17 maja 2022 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

13-12-2021 | 09:12

"Włącz się! Cyfrowy senior w Powiecie Karkonoskim"


W Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach odbyła się konferencja na zakończenie realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo Ducha Gór” projektu „Włącz się! Cyfrowy senior w Powiecie Karkonoskim”. Zadanie zostało dofinansowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach wieloletniego programu na rzecz osób starszych „Aktywni+” a realizowane było w 5 gminach Powiatu Karkonoskiego. W uroczystym otwarciu konferencji i podsumowaniu projektu wzięli udział m. in. senator PiS Krzysztof Mróz, Starosta Karkonoski Krzysztof Wiśniewski, Przewodniczący Rady Powiatu Karkonoskiego Eugeniusz Kleśta oraz Wójt Gminy Mysłakowice Michał Orman. Mówi senator Krzysztof Mróz.

W każdej z gmin, które wzięły udział w projekcie, odbywały się spotkania cyfrowe dla seniorów ze wsparciem animatora i edukatora cyfrowego. Oprócz utworzenia miejsc, gdzie seniorzy mogą bezpłatnie skorzystać z szerokopasmowego internetu przeprowadzono także szereg szkoleń w którym wzięło udział łącznie blisko 150 osób.

W ramach projektu powstanie dziesięć kawiarenek cyfrowych dla seniorów - po cztery w gminie Podgórzyn i Mysłakowice oraz w Piechowicach i Janowicach Wielkich. W ramach cyklu szkoleniowego odbyły się warsztaty dla seniorów-liderów, dotyczące organizacji spotkań on-line i włączenia cyfrowego. W gminach powołano także Cyfrowe Rady Seniorów oraz opracowano „Cyfrownik seniora” w wersji elektronicznej i drukowanej gdzie seniorzy będą mogli znaleźć informacje między innymi dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów internetu.

Zdjęcia