105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 października 2022 - czwartek | Imieniny: Artura, Brunona
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 października 2022 - czwartek | Imieniny: Artura, Brunona

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
06 października 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

01-03-2022 | 12:03

"To mogłoby pomóc Rosji". Generał ostrzega przed dzieleniem się informacjami

W najbliższym czasie przez Polskę mogą przemieszczać się transporty z pomocą wojskową dla Ukrainy. Jeśli nie chcesz pomagać Rosji, nie publikuj ich zdjęć.


Ten konwój dotarł już na miejsce, więc szef MON Mariusz Błaszczak postanowił upublicznić zdjęcie

Kolejne kraje deklarują przesłanie pomocy wojskowej Ukrainie. Część obiecanego naszym wschodnim sąsiadom sprzętu dotrze do nich drogą kołową — również przez Polskę. Widok ciężkiego sprzętu na drogach jest niecodzienny i na pewno wiele osób zechce go uwiecznić. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w ten sposób można Ukrainie zaszkodzić.

— Takie zdjęcia oczywiście można robić, ale pod żadnym pozorem nie wolno ich publikować, na przykład w mediach społecznościowych, do czasu zakończenia wojny na Ukrainie. To mogłoby pomóc Rosji – mówi gen. Waldemar Skrzypczak.

— Takie zdjęcia pokażą, jaki sprzęt idzie, którędy jest transportowany i czas, kiedy to nastąpiło. Rosjanie będą mieli wszystkie informacje. To może im ułatwić niszczenie tych transportów już terenie Ukrainy. Takie działania zaszkodzą obronie Ukrainy – dodaje generał.

Właśnie po to, by zmniejszyć liczbę informacji w posiadaniu rosyjskich sił, Google zrezygnowało z publikowania w swoich mapach informacji na temat natężenia ruchu drogowego. Nie ulega jednak wątpliwości, że Rosja dysponuje sporymi możliwościami w dziedzinie pozyskiwania informacji w internecie – również z mediów społecznościowycyh.