105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 stycznia 2023 - niedziela | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Polska Kontra Reszta Świata

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 stycznia 2023 - niedziela | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 10A *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 stycznia 2023 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

01-03-2022 | 12:03

"To mogłoby pomóc Rosji". Generał ostrzega przed dzieleniem się informacjami

W najbliższym czasie przez Polskę mogą przemieszczać się transporty z pomocą wojskową dla Ukrainy. Jeśli nie chcesz pomagać Rosji, nie publikuj ich zdjęć.


Ten konwój dotarł już na miejsce, więc szef MON Mariusz Błaszczak postanowił upublicznić zdjęcie

Kolejne kraje deklarują przesłanie pomocy wojskowej Ukrainie. Część obiecanego naszym wschodnim sąsiadom sprzętu dotrze do nich drogą kołową — również przez Polskę. Widok ciężkiego sprzętu na drogach jest niecodzienny i na pewno wiele osób zechce go uwiecznić. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w ten sposób można Ukrainie zaszkodzić.

— Takie zdjęcia oczywiście można robić, ale pod żadnym pozorem nie wolno ich publikować, na przykład w mediach społecznościowych, do czasu zakończenia wojny na Ukrainie. To mogłoby pomóc Rosji – mówi gen. Waldemar Skrzypczak.

— Takie zdjęcia pokażą, jaki sprzęt idzie, którędy jest transportowany i czas, kiedy to nastąpiło. Rosjanie będą mieli wszystkie informacje. To może im ułatwić niszczenie tych transportów już terenie Ukrainy. Takie działania zaszkodzą obronie Ukrainy – dodaje generał.

Właśnie po to, by zmniejszyć liczbę informacji w posiadaniu rosyjskich sił, Google zrezygnowało z publikowania w swoich mapach informacji na temat natężenia ruchu drogowego. Nie ulega jednak wątpliwości, że Rosja dysponuje sporymi możliwościami w dziedzinie pozyskiwania informacji w internecie – również z mediów społecznościowycyh.