105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 marca 2023 - środa Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Zbigniew Deka

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 marca 2023 - środa Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 marca 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1648445086

Tegoroczny Rajd "Arado" odwołany

Tegoroczna edycja Rajdu „Arado” zaplanowana na długi weekend majowy się nie odbędzie. Impreza w zmienionej formie miała zawitać m.in. do Jeleniej Góry


Tegoroczna edycja Rajdu „Arado” zaplanowana na długi weekend majowy się nie odbędzie. Impreza w zmienionej formie miała zawitać do Jeleniej Góry, Karpacza, Strzegomia i kilku mniejszych miejscowości.

 

W związku z trwającymi w Ukrainie działaniami wojennymi organizatorzy podjęli decyzję o zaprzestaniu przygotowań oraz nierealizowaniu Rajdu Arado we wcześniej zapowiadanym terminie tj. od 28 kwietnia – 3 maja 2022 r. Organizatorzy w swoim oświadczeniu piszą: Mimo, że w trakcie tegorocznej edycji wydarzenia postawiliśmy nacisk na powojenne dzieje Dolnego Śląska, w tym ustanowienie na tym terenie nowych, polskich władz, a co za tym idzie wyłączyliśmy z przedsięwzięcia elementy batalistyczne stawiając na plenerową lekcję historii, prezentacja umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia mogła budzić kontrowersje. Zdajemy sobie również sprawę, że samorządy, w tym te, które zawsze partnerowały Rajdowi Arado, kierują znaczne środki finansowe na działania pomocowe względem uchodźców z Ukrainy. Ze swojej strony zaznaczamy, że również uczestnicy naszego wydarzenia angażują się i nadal będą w tego rodzaju działalność.

Mamy nadzieję, że sytuacja za wschodnią granicą naszego kraju w końcu się ustabilizuje. Jeśli będzie taka wola ze strony naszych dolnośląskich partnerów, do tematu Rajdu Arado – największego, mobilnego projektu historyczno-edukacyjnego w Polsce, powrócimy w roku 2023.