105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 czerwca 2022 - poniedziałek | Imieniny: Maryli, Władysława, Cyryla

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Best of
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 czerwca 2022 - poniedziałek | Imieniny: Maryli, Władysława, Cyryla

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
27 czerwca 2022 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

28-03-2022 | 07:03

Tegoroczny Rajd "Arado" odwołany

Tegoroczna edycja Rajdu „Arado” zaplanowana na długi weekend majowy się nie odbędzie. Impreza w zmienionej formie miała zawitać m.in. do Jeleniej Góry


Tegoroczna edycja Rajdu „Arado” zaplanowana na długi weekend majowy się nie odbędzie. Impreza w zmienionej formie miała zawitać do Jeleniej Góry, Karpacza, Strzegomia i kilku mniejszych miejscowości.

 

W związku z trwającymi w Ukrainie działaniami wojennymi organizatorzy podjęli decyzję o zaprzestaniu przygotowań oraz nierealizowaniu Rajdu Arado we wcześniej zapowiadanym terminie tj. od 28 kwietnia – 3 maja 2022 r. Organizatorzy w swoim oświadczeniu piszą: Mimo, że w trakcie tegorocznej edycji wydarzenia postawiliśmy nacisk na powojenne dzieje Dolnego Śląska, w tym ustanowienie na tym terenie nowych, polskich władz, a co za tym idzie wyłączyliśmy z przedsięwzięcia elementy batalistyczne stawiając na plenerową lekcję historii, prezentacja umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia mogła budzić kontrowersje. Zdajemy sobie również sprawę, że samorządy, w tym te, które zawsze partnerowały Rajdowi Arado, kierują znaczne środki finansowe na działania pomocowe względem uchodźców z Ukrainy. Ze swojej strony zaznaczamy, że również uczestnicy naszego wydarzenia angażują się i nadal będą w tego rodzaju działalność.

Mamy nadzieję, że sytuacja za wschodnią granicą naszego kraju w końcu się ustabilizuje. Jeśli będzie taka wola ze strony naszych dolnośląskich partnerów, do tematu Rajdu Arado – największego, mobilnego projektu historyczno-edukacyjnego w Polsce, powrócimy w roku 2023.