105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 czerwca 2022 - czwartek | Imieniny: Emilii, Lucyny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Raport Regionalny
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 czerwca 2022 - czwartek | Imieniny: Emilii, Lucyny

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
30 czerwca 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

18-05-2022 | 12:05

Lecą na podbój naukowego świata do USA - KGHM pomaga uczniom z Lubina spełniać marzenia


Uczniowie z lubińskiej Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy już w najbliższą niedziele ( 22 maja) polecą do Stanów Zjednoczonych na międzynarodowy finał programu edukacyjnego Odyseja Umysłu. KGHM ufundował bilety lotnicze małym naukowcom z Zagłębia Miedziowego.

KGHM drugi rok z rzędu był sponsorem programu edukacyjnego Odyseja Umysłu. To międzynarodowy konkurs, w którym udział bierze kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego świata. W 31. ogólnopolskim finale, który odbył się na początku kwietnia w Gdyni pierwsze miejsce w rozwiązaniu jednego z problemów, zdobyli uczniowie z lubińskiej Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy. W nagrodę lecą do Stanów na międzynarodowy finał imprezy.

Symboliczne bilety lotnicze zespołowi z Lubina przekazał dziś Andrzej Kensbok, wiceprezes KGHM ds. finansowych. Wiceprezes życzył młodym ludziom sukcesów i wspaniałego pobytu w USA.

Uczestnicy Odysei Umysłów mają do rozwiązania problemy rozbieżne (mające wiele rozwiązań) i muszą zrobić to samodzielnie, ich trener jest tylko wsparciem, ale nie może brać udziału w pracach. Konkurs rozwija kreatywne i krytyczne myślenie oraz umiejętność pracy w grupie.

Lista dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie wraz z opiekunami

Nauczycielki: Ewa Pater i Justyna Olejnik

Uczniowie:

Cyprian Garboś

Aleksander Garboś

Weronika Ilnicka

Natan Lewandowski

Mateusz Turbiński

Martyna Sosnowska

Małgorzata Wolak