105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
18 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

30-05-2022 | 12:05

Chciał uniknąć zatrzymania przez policję

Chciał uniknąć zatrzymania przez policję, bo miał zakaz. Niewykluczone, że kierował również pod wpływem narkotyków.


Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany jest o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, naruszenie zakazu sądowego oraz o spowodowanie kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 maja br. na terenie powiatu karkonoskiego. Niewykluczone, że mężczyzna kierował również pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 37-letniego mieszkańca Wrocławia podejrzewanego między innymi o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, naruszenie zakazu sądowego oraz o spowodowanie kolizji.

W nocy z 29 na 30 maja 2022 roku, około godziny 1.15 policjanci w Jeleniej Górze na ul. Konstytucji 3 Maja zauważyli pojazd marki Ford na wrocławskich numerach rejestracyjnych, którego kierujący na ich widok zmienił kierunek jazdy i gwałtownie przyspieszył. Mundurowi postanowili sprawdzić powód dziwnego zachowania kierującego i dali mu sygnał do zatrzymania.  Ten jednak nie zareagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne, dźwiękowe i ruszyli za nim. Mężczyzna jechał krajową 3 w kierunku Szklarskiej Poręby, całą szerokością jezdni, pod prąd, zajeżdżał drogę jadącym za nim radiowozom. Na wysokości zjazdu do Górzyńca w Piechowicach kierowca chcąc uniknąć zatrzymania uderzył w policyjny radiowóz, w wyniku czego stracił panowanie nad autem i  wpadł do rowu. Porzucił samochód i próbował uciekać pieszo, ale szybko został zatrzymany.  Kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec Wrocławia. Okazało się, że mężczyzna kierował wbrew zakazowi sądowemu. Jego zachowanie wskazywało, że mógł on kierować pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Mężczyzna był również poszukiwany przez Policję z Wrocławia do innych czynności.

Wrocławian został zatrzymany w policyjnym areszcie.  Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że mężczyzna ma jeszcze inne czyny na koncie. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających, wówczas odpowie również za to przestępstwo.

podinsp. Edyta Bagrowska

Zdjęcia