105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
13 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

14-06-2022 | 07:06

Spotkanie Ministrów Środowiska Polski i Czech


Wczoraj (13.06) w Jeleniej Górze odbyło się pierwsze spotkanie Polsko-Czeskiej Wspólnej Komisji ds. Sprawiedliwej Transformacji, powołanej w ramach porozumienia w sprawie Kopalni Turów. W skład Komisji wchodzą przedstawiciele Kraju Libereckiego oraz Dolnego Śląska. W spotkaniu wzięła udział Anna Moskwa - Minister Klimatu i Środowiska oraz Anna Hubaczkova - Minister Środowiska Republiki Czeskiej.
Omówiono stan realizacji umowy ws. Kopalni Turów zawartej z Czechami oraz jej wpływ na dalszą działalność Kopalni. Dyskutowano również o planach transformacji Zagłębia Turoszowskiego oraz regionów przygranicznych. 'Bardzo mocno liczymy na czeską prezydencję w Unii Europejskiej która zaczyna się 1 lipca' - mówi Minister Anna Moskwa.

W najbliższym czasie planowane jest powołanie grupy eksperckiej ds. opracowania schematu i harmonogramu prac nad strategią sprawiedliwej transformacji regionu.
Trwają także prace w ramach grupy roboczej, dotyczącej Funduszu Małych Projektów, którego utworzenie było jednym z warunków podpisanego porozumienia. Obejmuje on projekty z zakresu środowiska - m.in. naturalnej retencji wody. Założeniem Funduszu jest realizacja projektów transgranicznych, które będą łączyć oba regiony.


Jest wola aby zaprosić do współpracy Saksonię i opracować strategię trójziemia, aby móc skutecznie zmagać się ze wspólnymi wyzwaniami, które stoją przed tymi trzema regionami. Marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski razem z hetmanem Kraju Libereckiego Martinem Putą na każdym etapie sporu ws. Kopalni Turów podkreślali rolę dialogu w osiągnięciu porozumienia.