105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 marca 2023 - poniedziałek Imieniny: Lidii, Ernesta

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 marca 2023 - poniedziałek Imieniny: Lidii, Ernesta

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 marca 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1655537717

Ekspres Jeleniogórski

O winie w Kotlinie - Jeleniogórski Festiwal Wina Polskiego odbędzie się na Placu Ratuszowym już w sobotę 18 czerwca 2022 roku.


Więcej w dźwięku - posłuchaj.

O winie w Kotlinie - Jeleniogórski Festiwal Wina Polskiego odbędzie się na Placu Ratuszowym już 
w sobotę 18 czerwca 2022 roku. Wśród wystawców znajdzie się 10 dolnośląskich winnic oraz 2 serowarnie. To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście.Zapraszamy nie tylko koneserów wina, ale wszystkich naszych mieszkańców i gości. Na miejscu, bezpośrednio na stoiskach wystawców skosztować można będzie na kieliszki oraz zakupić na butelki wina produkowane lokalnie od A do Z, a także porozmawiać o winie i jego powstawaniu. Oprócz tego, w ramach przygotowanego programu zapraszamy na ciekawe wykłady i prelekcje, min. o historii winiarstwa i innych destylatów w Jeleniej Górze, o tym, czy w Polsce można produkować dobre wino, z czego wynika jego cena oraz jak łączyć wino z potrawami. Oprócz wina, na festiwal zaprosiliśmy dwóch lokalnych producentów sera, czyli tego, co z winem łączy się najlepiej.
Ale to nie wszystko, ponieważ wino najlepiej degustuje się przy muzyce, w trakcie wydarzenia zapraszamy na czteroczęściowy recital pt. „Muzycznym szlakiem wina” zespołu kameralnego pod kierunkiem Dominiki Łukasiewicz. Muzycy zaproszą Państwa w podróż szlakiem najlepszych win świata, przez Francję, Włochy, Hiszpanię, Argentynę i Chile. Tradycja muzyczna w tych krajach jest niemal tak dobra jak serwowane wina. Dzięki takiej oprawie muzycznej degustujący będą mogli doświadczyć prawdziwej podróży pełnej dźwięków i smaków. W programie recitalu m.in. neapolitańskie pieśni i włoskie tarantelle, francuskie chanson i zwiewne walce, argentyńskie tanga i hiszpańskie passodoble. Muzyczne dania główne podane będą z lekkostrawnym jazzem. Na finał natomiast prawdziwa uczta dla miłośników bluesa i dobrego brzmienia – koncert formacji 
JJ Band pod kierunkiem jednego z najlepszych polskich gitarzystów bluesowych, jeleniogórzanina Jacka Jagusia.Wyłącznymi organizatorami festiwalu są: Miasto Jelenia Góra oraz sklep Winne Historie.Partnerzy:
Huta Julia
Willa OdkrywcówPodczas festiwalu zaprezentują się:
Winnica Moderna
Winnica Jadwiga
Winnica Saganum
Winnica OTOK
Winnica Jakubów
Winnica Alvarium
Winnica Bielawska
Winnica 55-100
Winnica Kindler
Winnica Świdnicka
Sernica Dolnośląska
Sery ŁomnickieNa miejscu istnieje możliwość wypożyczenia kieliszków do degustacji. O winie w Kotlinie - Jeleniogórski Festiwal Wina Polskiego 
Program wydarzenia11.00    
    • rozpoczęcie imprezy,
    • prelekcja o historii wina, skąd wino (i inne destylaty) w Jeleniej Górze,
    • ogłoszenie konkursu publiczności na najlepsze wina imprezy 12.30 - prelekcja „Czy w Polsce można produkować dobre wino i czy musi być ono drogie?”
13.00 - rozmowa z wystawcami - polskimi winiarzami 
13.30 - Muzycznym szlakiem wina cz. I - recital szlakiem najlepszych win świata – przez Francję, Włochy, Hiszpanię, Argentynę i Chile.
14.00 - rozmowa z wystawcami - polskimi winiarzami
14.30 - prelekcja „Mity o winie"
15.00 - Muzycznym szlakiem wina cz. II
15.30 - rozmowa z wystawcami - polskimi winiarzami
16.00 - rozmowa z wystawcami - producentami serów - jak robi się sery oraz ciekawostki
16.30 - Muzycznym szlakiem wina cz. III
17.00 - prelekcja o łączeniu wina i potraw 
17.30 - rozmowa z wystawcami - polskimi winiarzami
18.00 - Muzycznym szlakiem wina cz. IV
19.00 - ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze wina imprezy 
          - oficjalne zakończenie imprezy        
20.00 - KONCERT JJ Band