105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 września 2022 - niedziela | Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

Tydzień w Regionie
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 września 2022 - niedziela | Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
25 września 2022 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

06-07-2022 | 13:07

Agnieszka Charkot pokieruje Wrocławskim Teatrem Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego


Jedyny repertuarowy teatr pantomimy w Polsce ma nowego dyrektora. Od 1 lipca 2022 roku Wrocławskim Teatrem Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zarządza Agnieszka Charkot – wieloletnia menadżerka, aktorka i sekretarz literacki Teatru. Mówi Krzysztof Maj - członek zarządu Województwa Dolnośląskiego.

 

Powołana 1 lipca 2022 roku przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego na stanowisko dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu Agnieszka Charkot będzie kierować teatrem przez 5 sezonów artystycznych. Jest związana zawodowo z pantomimą od ponad 12 lat jako aktorka, sekretarz literacka i kierownik działu marketingu, a także jako p.o. dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

- Pantomima ma poruszać nie tylko ciało, ale również emocje i wyobraźnię – tak o Wrocławskim Teatrze Pantomimy myśli dyrektor Agnieszka Charkot.

- Pantomima ma być żywa, ma poruszać różnorodną tematykę i obierać różną formę - dodaje. Taka wizja pantomimy przekłada się bezpośrednio na propozycje programowe w nadchodzących sezonach artystycznych teatru. W repertuarze Wrocławskiego Teatru Pantomimy znajdą się zatem takie gatunki jak thriller, komedia, horror, melodramat, kryminał czy pantomimiczny musical. Uniwersalny język teatru pantomimy umożliwia przygotowywanie oferty programowej skierowanej zarówno do widzów dorosłych, jak i najmłodszych odbiorców.

Agnieszka Charkot chce pozostać wierna bogatej teatralnej tradycji naszego regionu, w którym, dzięki takim osobowościom jak Henryk Tomaszewski czy Jerzy Grotowski kształtował się język nie tylko polskiego, ale i międzynarodowego teatru.

Rozwijanie kunsztu pantomimy zespołowej, prezentacja premier czerpiących z różnorodności nowoczesnego teatru ruchu, odkrywanie potencjału aktorów i dbanie o najwyższy poziom wykonawstwa, a także współpraca z twórcami międzynarodowymi oraz stworzenie przestrzeni działań interdyscyplinarnych dla dolnośląskiej publiczności to najważniejsze założenia programowe przedstawione przez nową dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu.