105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 października 2022 - poniedziałek | Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Anna Tarkota

Raport Regionalny
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 października 2022 - poniedziałek | Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
03 października 2022 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

07-07-2022 | 12:07

Zamknięcie dojazdu do granicznego mostu drogowego


Rusza trzeci etap przebudowy śródmieścia Zgorzelca. Roboty drogowe rozpoczną się 25 lipca , wyłączając z ruchu kołowego ostatni odcinek ul. Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Wolności aż do wjazdu na graniczny most drogowy im. Jana Pawła II. Przebudowa tego odcinka potrwa do 15 października.

Jak informuje wydział przygotowania i realizacji inwestycji urzędu miejskiego w Zgorzelcu, rozpoczynający się trzeci etap przebudowy ulic Daszyńskiego, Piłsudskiego i Kościuszki obejmie odcinek drogi prowadzący do drogowego mostu granicznego im. Jana Pawła II i praktycznie wyłączy most z użytkowania. Oznacza to, że w okresie od 25 lipca do 15 października tego roku, planując podróż samochodem z Polski do Niemiec oraz z Niemiec do Polski, należy wybierać trasy prowadzące przez przejście autostradowe Jędrzychowice-Ludwigsdorf lub przejścia drogowe w Radomierzycach, Sieniawce lub Porajowie. Przez cały czas trwania prac most będzie dostępny wyłącznie dla pieszych i rowerzystów, pozostając niedostępnym dla kierowców.

Przebudowa głównych ulic zgorzeleckiego śródmieścia, a w szczególności rozpoczynający się niebawem jej trzeci etap, wiąże się z dużymi utrudnieniami, za które samorząd przeprasza. Są one uciążliwe dla wszystkich mieszkańców, ale szczególnie mocno dotykają kierowców, na co dzień korzystających ze zgorzeleckich dróg i mostu drogowego. Wydział inwestycji, który nadzoruje przebudowę z ramienia urzędu, dołoży starań, aby roboty na tym odcinku prowadzone były z możliwie największą intensywnością i aby dojazd do mostu granicznego otworzyć wcześniej. To, czy się uda zależy od warunków atmosferycznych, ale też od stanu infrastruktury znajdującej się w drodze, który będzie można ocenić dopiero po rozbiórce nawierzchni.

Przebudowa zgorzeleckich ulic Daszyńskiego, Piłsudskiego i Kościuszki będzie kosztować niemal 8 mln zł. Miasto pozyskało na tę inwestycję blisko 4,2 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Remontów Dróg. Resztę dołoży z budżetu.