105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 sierpnia 2022 - piątek | Imieniny: Bolesława, Juliana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Gramy, bo kochamy muzykę!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 sierpnia 2022 - piątek | Imieniny: Bolesława, Juliana

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
19 sierpnia 2022 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

02-08-2022 | 13:08

Była poczta, będzie centrum dla biznesu – LSSE inwestuje w Głogowie


Budynek starej poczty w Głogowie ma nowego właściciela, to Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. W nowo zakupionej nieruchomości przy ul. Piotra Skargi 25 ma powstać nowoczesne centrum dla biznesu.

Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego (MCRG), bo o nim mowa, ma być jednym
z najważniejszych nowych projektów rozwoju w subregionie legnicko-głogowskim. Ma stać się miejscem, które umożliwi rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz pobudzi gospodarczo region. Zaowocuje to nowymi miejscami pracy, w tym dla wysoko wykwalifikowanych pracowników. W swoim założeniu, MCRG ma wspierać cały obszar gospodarczy – od inkubatora przedsiębiorczości i startup-ów po dużych inwestorów chcących lokować swoje zakłady w regionie. Docelową siedzibą centrum ma być Głogów, stąd właśnie zakup budynku starej poczty. 

Jako Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna myślimy długofalowo. Obserwujemy, analizujemy i wyciągamy wnioski z danych społeczno-gospodarczych, które jasno mówią, że subregion legnicko-głogowski czeka duży rozwój. Stara poczta w Głogowie, której już jesteśmy właścicielem, to dla nas kolejny bardzo ważny krok. Cieszę się, że podjęliśmy tak przełomową decyzję w roku jubileuszu 25-lecia działalności Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Właśnie oglądaliśmy obiekt, który w najbliższych latach całkowicie zmieni swoje oblicze. Chcemy zadbać nie tylko o sferę biznesową, ale też o historię miasta. Ten projekt łączy przeszłość z przyszłością – mówi Przemysław Bożek, prezes LSSE.

– Budynek starej poczty to nie tylko piękna architektura i kawał 130-letniej historii. To miejsce ma ogromny potencjał społeczno-gospodarczy, którego nie tylko nie wolno zmarnować, ale wręcz trzeba go zachować
i rozwijać. W związku z tym, obecnie pracujemy nad kompleksową koncepcją, która w zrównoważony sposób przywróci blask pięknemu budynkowi, ale też pozwoli na jego pełne zagospodarowanie pod nowe potrzeby
– dodaje Mariusz Kędziora, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Inwestycji LSSE. 

Zakup obiektu przez LSSE to kolejny krok do realizacji projektu zaplanowanego na lata
2022-2024. Wcześniej – w styczniu tego roku – porozumienie o współpracy przy tworzeniu Miedziowego Centrum podpisali: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A, przy wsparciu KGHM Polska Miedź S.A.
i kilkunastu innych partnerów. Wśród nich znalazły się samorządy, uczelnie wyższe, klaster lotniczy, a także organizacje wspierające biznes.

Stara poczta w Głogowie w liczbach

Zabytkowy budynek znajduje się w ścisłym centrum zrewitalizowanej starówki i pochodzi
z 1892 r. Główny gmach ma powierzchnię prawie 3000 m2 i 4 kondygnacje. Obiekt ma liczne zdobienia na portalach, obramowaniach okiennych i gzymsach.