105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 września 2022 - sobota | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

Festiwal Hitów
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 września 2022 - sobota | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
24 września 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

11-08-2022 | 11:08

Spirytus bez skarbowych znaków akcyzy


zdjęcie ilustracyjne

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z przewożeniem przez nich spirytusu bez skarbowych znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 3000 butelek o pojemności 1 litra. Wstępne straty Skarbu Państwa z tego tytułu oszacowano na blisko 200 tysięcy złotych. Teraz mężczyźni za popełniony czyn odpowiedzą przed sądem.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 19-letniego mieszkańca Łodzi oraz 60-letniego jeleniogórzanina w związku z przewożeniem przez nich spirytusu bez skarbowych znaków akcyzy.

9 sierpnia br. około godziny 8.50 policjanci na drodze w kierunku Karpacza zatrzymali do kontroli drogowej bus marki Citroen. Kierującym pojazdem okazał się 60-letni jeleniogórzanin. W  bagażniku  pojazdu funkcjonariusze znaleźli  palety, na których ustawione były kartony, w których znajdowało się łącznie 3000 litrowych butelek spirytusu bez skarbowych znaków akcyzy.60-latek twierdził, że jest to spirytus przeznaczony do dezynfekcji.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego mieszkańca Łodzi, który przyjechał do Jeleniej Góry busem wraz z towarem, a następnie na jednej ze stacji paliw wysiadł, a za kierownicę wsiadł jeleniogórzanin.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wstępnie straty jakie poniósł Skarb Państwa  z tego tytułu oszacowano na blisko 200 tysięcy złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, m.in. skąd pochodzi zabezpieczony towar i gdzie miał trafić oraz czy przewożony spirytus przeznaczony był do spożycia czy faktycznie do dezynfekcji.  Mężczyźni za popełniony czyn odpowiedzą  przed sądem.